Чому коти світяться в темряві: основні причини

Напевно, всі замислювалися: чому коти світяться в темряві, зіткнулися з подібним явищем. Справа в тому, що протягом століть еволюція око яблука представників котів набула певних анатомічних особливостей. Один з них - це здатність бачити в темряві через додатковий шар в очному яблуку під назвою Tapetum, завдяки якому очі кішки світяться в темряві. Який цей шар, і яка його роль у житті котів, описаних у цій статті.

Анатомічні особливості структури органів зору

Зовнішня оболонка очного яблука має три шари. Перша - Склера - еластична плівка, відповідальна за сферичну форму яблука. Далі - судинна тканина, яка через судини та капіляри з потоком крові живить зовнішню камеру ока киснем та необхідні мікроелементи. У протилежному напрямку судна забирають продукти розпаду. Третій шар - рогівка, відповідальна за колір, в центрі якого - зіниця. Функція зіниці полягає в тому.

До відома! Учень котів має овальну довгасту форму, при яскравому денному світлі, звужується до тонкої вертикальної тріщини, через яку можна спіймати достатню кількість інформації.

Анатомічні особливості структури органів зору

Структура органу зору

Відразу за зовнішньою оболонкою є об`єктив. Через цю в`язку рідину промені світла заломлюються, які пропустили склери та зіниці. Реалістичні промені збирають у пучках і переносяться на сітківку, яка всіма фоторецепторами у вигляді колб і паличок. Деякі рецептори сприймають зображення в темряві, інші - у світлі. Зображення з сітківки передаються вздовж нерва з електричними імпульсами, а звідти вже до мозку. Вся поверхня зорового нерва покрита кровоносними судинами, що відповідають за харчування задньої частини очних яблук.

Чому очі світяться різним кольором

Як у котів світиться очі

Tapetum - це шар сплющених капілярів, який розташований на задній частині очного яблука за сітківкою. Навіть найменші світлові хвилі, що проходять через сітківку, відбиваються від стрічки, збільшуючи кількість поглинених фотонів вдвічі. Цей процес подвійно збільшує чутливість зору в темряві. Простіше кажучи, таплет відбиває світло, повертаючи його через сітківку на поверхню ока, яку люди сприймають для сяйва. Але очі не світяться, а відображаються лише у збільшенні обсягу навіть найслабшого світлого потоку.

Кіт не світиться у абсолютно темній кімнаті, оскільки їм нічого не буде відобразити. Колір стрічки в котах змінюється в напрямку від центру до країв. У зоровому нерві, відбиваючий шар має делікатний золотисто-зелений відтінок, який ближче до кордону, насичений зелений, перетворюючись на синьо-зелений, іноді фіолетовий, а потім фіолетовий відтінок. На самій кордоні тапетум стає темно-коричневим червоним.

Очі інших тварин наділені подібним природним дзеркалом: собаками, конями, кролями, рибами, ракоподібними, павуками тощо. П. Але яскравості сяйва в темряві, сім`я котів, звичайно, займає провідне місце.

До відома! Яблуко людського ока має Tapetum nigrum, який містить мінімальну кількість світловідбиваючого пігменту. Тому очі людини не світяться в темряві. Але подібний ефект проявляється червоними очима на фотографіях, зроблених з спалаху.

Ця особливість структури очей дозволяє котам - нічні мисливці бачити в темряві, відстежуючи потенційну здобич у вигляді маленьких гризунів, птахів, жаб або захищаючи себе від небезпеки, наприклад, від зграї бродячих собак. Для захоплення найменшого світла відблисків кота дозволяє зіниці неодноразово розширитись до розміру райдужної оболонки, в денний час, який звужується до вертикального ледь помітного тире.

Як перевірити бачення кота

Розширений зіниця в темряві

Гострота зору котів захищає зовнішні органи ока. Віші захищають від сміття та сторонніх тіл, які можуть травмувати око. Флокуючі повіки регулярно дозволяють очному яблуці висохнути, миючи слізною рідиною від кон`юнктиви. Ще одна особливість котячого ока - третя повіка, або мембрана, що міткує. Ця напівпрозора еластична плівка прикріплена до м’язів повік і бере участь у вологості слизової. Крім того, наявність мембрани, що мітрує.

Чому очі світяться різним кольором

Чому коти світяться в темряві: основні причини

Чому мультиколене сяйво

Зазвичай, що колір очей залежить від того, якого кольору вони будуть світитися в темряві. Це не зовсім так. Колір райдужної оболонки відіграє більш вторинну роль. Основна причина кольору нічного світіння - це особливості таплетуму. З тією ж структурою, дзеркальний шар характеризується хімічною складом та пігментами, поєднання яких робить відтінки відбиття від жовтого до фіолетового. Але найчастіше очі кішки в темному спалювому жовтому або зеленому.

Зверніть увагу! У деяких котів тапетум не покриває дно очей повністю, що відображається у формі, інтенсивності та кольорі сяйва. Дно очей, коли світло потрапляє в колір відбиття, тапетум зелений, схожий на часткове покриття, змішається і створює нові відтінки - синій, фіолетовий..

Ви можете пояснити явище світила кота в темряві, розповідаючи дитині, розповідаючи казку про сумного кота, який програв у темряві без можливості знайти свій будинок, який добрий господиня вночі давав магічне бачення вночі. Крім того, в Інтернеті в публічному доступі навчаються дитячі відеоролики, де вони розповідають, чому у котів світиться очі, і навіщо їм це потрібно.

Чому коти світяться в темряві: основні причини

Казка про чарівні воші кішки

Як перевірити бачення кота

Багато власників навіть не підозрюють можливі проблеми зі своїм баченням від своїх домашніх тварин, які не звикли до вулиці, оскільки вони продовжують вести себе як зазвичай, не страждають від відсутності апетиту чи активності. З поступово прогресуючим частковою втратою зору, кішка швидко адаптується та ідеально орієнтується на звичайну область, поки один із повсякденних об`єктів не змінить своє розташування в квартирі.

Важливий! Ви можете оцінити здоров`я очей кішки зовнішніми ознаками. Для цього потрібно покласти домашнього улюбленця на коліни і подивитися в його очі.

Бачення в порядку, якщо:

  • Обидва очі мають один розмір і форму;
  • зіниці однакового розміру;
  • Рогівка прозора;
  • Якщо ви світите ліхтариком в очах або везете кішку в яскраве світло, зіниці вузькі і мають один розмір;
  • Обидва очі слідують за рухом пальця праворуч і ліворуч, вгору і вниз;
  • Кіт негайно реагує на невелику іграшку невеликого розміру.

Якщо зіниці каламутні, на рогівці, судинах або третьої повіки випадають, викидаються з очей або набряки повік, вуса, то слід шукати консультації зі спеціалістом, оскільки такі симптоми випадають, то слід виписати з очей або на набряки повік, оскільки такі симптоми, оскільки такі симптоми Порушення норми.

У котах, в житті якого вулиця не є останнім місцем, втрата зору виявляється зміною поведінки. Вихованець пасивний, практично не грає, не полює на птахів чи гризунів, постійно спить, стає сором`язливим, нервовим, незручним, обережно і невпевнено рухається навколо звичної території.

Зверніть увагу! Погляд такого кота відволікається, він не може зосередитись на рухомому предметі.

У клініці лікар за допомогою спеціальних оптичних пристроїв перевірить стан об`єктива та сітківки котячого ока. Виходячи з результатів аналізу крові та сечі, виявляється наявність можливих захворювань, результатом яких може бути сліпота. Після встановлення діагнозу офтальмолог призначає лікування препаратами або операцією.

У будь -якому випадку, проблеми з очима кішки не є жарт. Їх завжди потрібно тримати в чистоті та при найменшому відхиленні від норми, щоб вжити заходів для лікування. В іншому випадку котячі зіниці не зможуть світитися в темряві.

Статии на тема
LiveInternet