Найкращі собаки -путівника для сліпих

Чудова місія

Серед усіх різноманітних порід та типів собак особливо відрізняються, включаючи собак -путівників.

Що таке путівник - вірний друг для сліпих і слабо бачачи людей, незамінний помічник, який дає їм можливість вільно рухатися в космосі та вести незалежне, активне життя.

Однак це сухе формулювання не в змозі повністю передати, а це означає, що собака для сліпої людини.

Чудова місія

Відомо, що для більш ніж одного тисячоліття лояльних чотирьох тварин були помічниками, путівниками та захисниками для людей, позбавлених зору. Однак вони офіційно почали це робити у 1819 році у Відні. Тоді інститут був заснований для навчання та навчання сліпих. Після Перша світова війна в Німеччині розробив спеціальну систему навчання, яка допомогла сліпим людям, зокрема для ветеранів, які втратили бачення в результаті військових операцій. У той же час, англійська школа розвивається, одним із засновників якого був російський емігрант Микола Ляхов, який пройшов шлях посади директора установи. Найкращі породи

Чи знаєте ви?Собаки часто виявляються більш ефективними шукачами, ніж людина. Отже, вважається, що одна собака може замінити до трьох десятків людей у ​​пошуковій роботі. Справа в тому, що собака має 25 разів краще, ніж людина, і навіть центр мозку, відповідальний за обробку запахів. Жоден пристрій, створений людством, не може конкурувати з аналізом запахів із запахом собаки. Цікаво, що тварини з темним і чорним носом розрізняють запахи гостріше, ніж собаки з легкою слизовкою мембраною носа.

В 1929 Подібна організація з`явилася в США Завдяки заводчику Дороті Джастіс. Її стаття для журналу "Суботня вечірня публікація" надихнула людей, які мають проблеми з зором, використовувати собак. Отже, один з американців, Френк Морріс, відвідав Європу, щоб придбати тварину, яка була підготовлена. Повернувшись до Америки, вони провели екскурсію по країні, де вони показали людям дивовижні здібності підготовлених тварин. Це допомогло чотирма екскурсіями для доступу до транспорту та громадських місць (готелів, кафе, ресторанів, магазинів), де їх забороняло з’являтися.

На території СРСР Собаки почали готуватися до такої відповідальної місії після Другої світової війни, у 1947 році. Спеціалісти з Центральної школи служби селекції собак займалися навчанням. Необхідність помічників собак для інвалідів різко зросла, оскільки після війни багато молодих людей отримали серйозні поразки зору, хоча вони були фізично здоровими та сильними, крім того, вони були цінними фахівцями в різних галузях. Через 13 років в Москві було відкрито центральну республіканську школу, в якій колишні офіцери та собаки підготували путівників собак. Собака -старості: Особливості освітиПомічники інвалідів виконують ряд важливих функцій:

 1. Основна функція офіційної тварини є власником господаря про перешкоди, небезпеки: відкриті люки, ями, гілки та дерева, огорожі, транспорт та інші.
 2. Він здатний запам`ятати основні маршрути, якими користується власник, також знаходить орієнтири (сходи, лавки, інші знаки та покажчики).
 3. Якщо власник часто ходить з новими маршрутами, тварина допомагає йти відповідно до правил: обійти інших пішоходів, сповільнюється на вилку, перед проїжджою частиною.
 4. Тварина прийде на допомогу, якщо власник скинув свої речі: очерет, окуляри.

Важливий!Однією з ключових функцій собаки є психологічна та моральна підтримка сліпої людини. Зрештою, сліпі люди часто самотні, і собака замінює їх родичів, друзів, знайомих.

Природно, і людині, і собаці потрібен час, щоб звикати один до одного, навчитися чути і розуміти. Важливо, щоб власник адекватно оцінити здібності та можливості собаки, не очікувати від нього, що перевищує норму, тоді його надії на допомогу тварини будуть повністю виправдані. Найкращі собаки -путівника для сліпих

Найкращі породи

Так сталося, що найкращі породи путівників для сліпих - це лабрадори, пастухи, колли, ротвейн, добермани та інші. Насправді порода не є ключовим фактором, оскільки собака повинна відповідати ряду інших, не менш важливих характеристик. Включення її фізичних даних важливо, оскільки на тварину слід звертатися в розмірі до свого господаря.

Німецька вівчарка

Він має унікальні інтелектуальні здібності, він може швидко і у великих кількостях вивчати команди - лише кілька повторень потрібно буде вчитися вчитися. Розумність тварини добре поєднується з відданістю та веселою настроєм. Завдяки природній мужності вони використовуються як собаки -охоронці та рятувальники: наприклад, вони приходять на допомогу з водними катастрофами, пожежами, шукати загублені в горах. Важливо, щоб тварина виявляла доброту і прихильність не лише власнику, але й дітям. Собака також толерантна до інших тварин. Найкращі собаки -путівника для сліпихОднак тренери та обробники собак зазначають, що зараз пастухи рідше використовують як охоронці, оскільки порода стала більш спортом та виставкою та виставкою.

Прочитайте також про сорти пастухів:

Коллі

Як і всі, Коллі генетично заклав найсильніший інстинкт захисника свого власника, а також маленьких дітей. Відрізняються хорошою диспозицією, діяльністю, відданістю. Особливо часто він запускається як охоронці для дітей.Найкращі собаки -путівника для сліпихОсновні переваги цієї породи:

 • відсутність страху перед шумом вулиці та жвавим рухом;
 • швидка орієнтація навіть у незнайомому районі;
 • здатність тонко відчувати потреби та бажання його власника.

Лабрадор ретрівер

справді вважається символом та стандартом собаки -путівника для сліпих. Вони найчастіше стають керівництвом, і багато сліпих (до 80%) хотіли б побачити лабрадора поруч. Собаки добре ладять з дітьми, можуть замінити їх нянею, добре навченими та спокійними, їх поведінка передбачувана. Ці тварини з великою відповідальністю наближаються до виконання команд. Компактний розмір собаки також цінується: середні розміри дозволяють рухатися по міських вулицях з максимальним комфортом. Найкращі собаки -путівника для сліпихТварина має унікальні інтелектуальні здібності, може дізнатися більше двох сотень команд. Отже, собаку можна навчити, якщо потрібно навчити таких домашніх команд, наприклад, подати телефон, ключі чи ліки, вимкнути та увімкнути світло, взяти речі на місце.

Він також зможе стати хорошим посібником

Rizenshnutuzer

Цей у найрозумнішому перевізнику був у найбільш розумності завдяки швидкій розумінні та дивовижній пам’яті. Собака має сильні захисні та безпечні якості, характеризується великими розмірами, силою та витривалістю. У той же час він спокійний, терплячий і розсудливий. Собаки цієї породи мають велику чутливість стосовно власника, вони спробують поділитися з ним усіма своїми справами, що важливо для путівника. Тварина може стати чудовою робочою собакою: це працьовито і витривало. Найкращі собаки -путівника для сліпих

Чи знаєте ви? Як гірські рятувальники, їх часто використовують дуже часто на унікальний запах, вони можуть зловити людський запах навіть 4-метровим сніжним покриттям! Але найкращі рятувальники на воді розглядаються. Ці гіганти мають неабияку силу, сильну статуру та павутині лапи, плавають ідеально і люблять цю справу. Найдивовижніше те, що собаки інтуїтивно відчувають небезпеку і можуть самостійно приймати правильні рішення у критичній ситуації!

Ротвейлер

Назва цієї породи більше асоціюється зі злим, войовничою та агресивною собакою, ніж з позицією путівника собаки. Однак у компетентній освіті тварини успішно використовуються в рятувальній та митній службі, в поліції та армії.часто стають путівниками для людей з порушеннями зору.

Собаки цієї породи відрізняються безмежною любов’ю та відданістю власнику, вони дуже добре поживаються з усіма членами сім`ї. Їх любов може досягти ревнощів, адже собака вимагає багато уваги від людини. Розумний, розумний, безстрашний - все це про Ротвейлера. Найкращі собаки -путівника для сліпихНа генетичному рівні собака має патрульні якості, тому вона надзвичайно потребує належної освіти - під час навчання тварини, ні в якому разі ви не можете заохочувати агресію, войовничість. Якщо цуценя буде виховано правильно, він переросте в збалансованому, доброзичливому, розумному та відданого домашнього улюбленця, що може повністю покладатися на критичну ситуацію. У той же час, власник повинен мати міцного характеру, оскільки ротвейлери дуже чутно реагують на страх і невизначеність, тому вони можуть бути неконтрольованими.

Цікаво ознайомитись з топ-10: скелі, що розбирають собаки, Ілобак, породи собак.

Собака -старості: Особливості освіти

Як згадувалося раніше, порода є лише одним із критеріїв при виборі собаки -путівника. Індивідуальні якості тварин та освіти відіграють не менш важливу роль.

Відомо, що для підготовки путівника собаки вибирають не більше 20-30% цуценят. Своєрідний «кастинг» відбувається у віці 1,5 місяця. Підходяща тварина повинна відрізнятися добротою, високою інтелектом та швидкою дотепністю, уважністю, беззаперечними командами та високим навчанням. Особливо важливо, щоб собака здатна до прийняття незалежних рішень. Найкращі собаки -путівника для сліпихЗ двох місяців цуценята починається одне -річне навчання. Тривалість процесу пояснюється тим, що собака повинна повністю оволодіти тими поведінковими характеристиками, які абсолютно не характерні для цього. Наприклад, якщо звичайна собака принаймні періодично, але може проявляти реакцію на птахів та маленьких тварин на вулиці, для собаки -путівника ця поведінка неприйнятна. Якщо перешкода виникає на шляху (калюжа, ямка, кордон), звичайна тварина просто стрибне її, на відміну від путівника.

Дізнайтеся більше про полювання на породи собак:

Які якості слід ознайомитись із помічником собаки:

 • Стресовий опір, спокійна реакція на шум, різкі та гучні звуки;
 • етикет, оскільки власник буде змушений відвідувати громадські місця з чотирма місцевістю;
 • здатність не тільки виконувати людські команди, але і оцінювати їх правильність;
 • здатність самостійно приймати рішення;
 • нульову агресивність стосовно незнайомців, дітей, тварин на вулиці.

Найкращі собаки -путівника для сліпих

Навчання закінчується іспитом, під час якого собака проходить маршрут з інструктором. У успішному кінці тварина отримує сертифікат та доступ до відвідувальних громадських місць. У цей час собак також знайомиться з майбутнім власником, і деякий час між ними є адаптація під наглядом тренера. Собака відповідно до фізичних та психологічних характеристик вибирається для певної людини, його характер, звички та спосіб життя. Тому, якщо сліпий чомусь відмовляється від тварини, він може довго шукати нового власника, до часу, до часу.

Важливий! Відповідно до статистики, собаки -путівники живуть менше, ніж звичайні домашні тварини та службові собаки. Це пов’язано з постійним високим психологічним стресом та великою відповідальністю за життя власника. Зрештою, часто сліпий чоловік і його собака стають двома половинами одного цілого.

Найкращі собаки -путівника для сліпих

На території Росії потрібно один посібник для тренувань з 250 тис. рублери, за кордоном досягає 25 тис. долари. Попит на навчених тварин завжди, і багато сліпих чи кількома людьми повинні чекати років на повороті, щоб отримати тварину. Примітно, що собака та власник настільки схожі на це після смерті вихованця, сліпий чоловік часто відмовляється від нової собаки.

Ми сподіваємось, що тепер ваше розуміння того, хто є керівництвом для сліпих, трохи розширилося. Зрештою, собака для сліпої людини часто замінює його ціле коло спілкування, ділиться з ним усіма радощами та труднощами, ніколи не кидає його, йде пліч -о -пліч у будь -яких ситуаціях. Для цього вона, безсумнівно, гідна поваги.

Статии на тема
LiveInternet