Як доглядати за хвилястими папугами вдома?

Скільки років папуга живе вдома?

Хвилясті папуги хороші як домашні тварини. Зміст цих птахів не потребує великих витрат, а самі домашні тварини доставлять радість власнику. Іноді вони навіть намагаються повторити людську промову.

Вирішуючи, щоб мати такого пернатного друга, необхідно зробити його житло комфортним, щоб він був забезпечений усім, а здоров`я безпечне. Загальні вимоги щодо догляду за папугою вдома ви знайдете в цій статті.

Типи хвилястих папуг

Сьогодні на сьогодні відомі 32 види первинних та 100 вторинних мутацій. Усі хвилясті папуги, принесені з Австралії, були однаковими кольором: головним кольором були зелені, жовті щоки, темні кінчики пір’я. Після роботи заводчиків колір почав доповнювати новими відтінками та квітами, з`явилися інші види папуг цієї родини.

Три основні типи хвилястих папуг:

 1. Стандартний
 2. Шпигно
 3. Чехи.

Стандартний

Вони походять з диких австралійських хвилястих папуг. Розмір менший за його родич. Колір - зелена, жовта голова, смужки на потиличній частині голови та крил. Хвостове оперення включає різні відтінки та кольори. Є стандартні білі блакитні папуги. Колір воску залежить від основного кольору та підлоги індивіда, змінюється з віком.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Стандартний хвилястий папуга

Шпигно

Є підвидом випадкової мутації. З часом твори заводчиків дали породу мармурового кольору. Під час відображення Spengles були отримані типи сірого антрациту та чорного папугу. Колір очей чорний, альбінос може бути червоним або коричневим. Альбінос не чисто білі, на краях пір’я є сірі смужки. Папуги мають жовтий і синій колір кольору одного тону та мармурових крил. Папуги мають синю, фіолетову та синю кольорову голову білим. Смуги на крилах сірого або світло -жовтого.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Шпенгл хвилястий папуга

Чехи

Цей тип виробляється в Чехосвакії, звідси і назва. Інша назва такої виставки папуг. Розміри чехів трохи більше, ніж їх предки. Струнке тіло з широкими плечима надає зовнішній вигляд запасної та сильної особистості, на відміну від інших видів. Кольору, переважно білі та сині кольори. На голові є гребінь і гроші.

Грудний комір з темним окантом. Цей тип папугу більше піддається викладанню мови. Тривалість життя, навіть при високій якості корму та догляд за хвилястими папугами, менша за інші види і становить 4-5 років.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Хвилястий папуга "Чеська"

Клітина для домашнього улюбленця та потреба у свободі

Основний час домашнього улюбленця знаходиться в клітці, тому вам потрібно ретельно вибрати її, керуючись уподобаннями типу. Хвилячі папуги, не має значення в якому віці, дуже мобільним та активним, тому їм потрібна велика висота та ширина клітини з відповідних матеріалів.

Увага! Невелика клітка з неправильною формою та об`єктами, які не є в ній, негативно впливатимуть на здоров`я та життя хвилястого папугу.

Круглі клітини також не підходять для обслуговування пернатих домашніх тварин. Але клітка прямокутної форми, як папуги.

Відповідні розміри

Вибираючи відповідну комірку для папугу, основні параметри враховуються:

 • Ширина. Щоб птах міг вільно розповсюдити крила і рухатися без втручання, незалежно від його розміру.
 • Довжина. Так що два або більше полюсів можна було встановити на різних висотах і відстані, а птах міг вільно літати між ними, не торкаючись стін та верхньої частини клітини.

Оптимальний розмір комірки для хвилястого папугу:

 • Один птах - довжина 40 см., Ширина 25 см., висота 30 см;
 • Дві птахи - довжина 60 см., Ширина 30 см., висота 40 см;
 • Більше двох птахів - довжина 60 см., Ширина 50 см., висота 60 см.

Матеріали

Папуги постійно гальмують стрижні в клітині та окислюючі метали, такі як мідь, гальванування тощо. шкідливі для домашнього улюбленця і призводять до отруєння. Високоякісні сталеві клітини добре підходять, що не іржавіє і не окислюється.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Хвиляча клітка папуги

Аксесуари

Важливим фактором є те, як і як заповнюється простір клітини. Речі повинні бути високоякісними, не токсичними, не викликають алергії. Необхідно, щоб вони були зручно використовуватися та підтримували. Клітка повинна вільно відповідати, не обмежуючи домашнього улюбленця:

 1. Один або кілька полюсів (кільця);
 2. резервуари для корму та води;
 3. іграшки;
 4. купання;
 5. Коробка для гнізда (при вилупленні пташенят).

Годівниця та пияка повинні бути обрані для розміру папуги. Годівниця та пияка повинні щодня виводити з клітки, щоб промити та дезінфікувати. Бажано використовувати пляшки, такі як пляшки, виготовлені з високоякісної, нетоксичної матеріалу.

Полюс і гілки можуть мати різну форму та розміри, але у високоякісних показниках. Дерев’яні полюси з діаметром 15-20 мм ідеальні. Тільки хвойні, а також вишні, вишня, дуб, тополя, бузок та акація, не підходять. Полюс можна зробити самостійно. Рекомендуються пемічні полюси, вони потрібні, щоб вихованець міг подрібнити кігті.

Іграшки

Вибираючи іграшку для домашнього улюбленця, важливо знати, що немає безпечних іграшок на 100%. Вам потрібно вибрати зручний і підходящий за розміром. В основному використовувані дзвіночки та інші мелодійні дрібні предмети, а також драбина, гойдалки, мотузки. Дзеркала встановлюються, якщо птахи не мають агресії для відображення.

Наповнювач для клітинного піддону

Добре використовуйте клітини з підносом. Це змінить наповнювач, не дуже тривожно папуга. Окрім заміни наповнювача, сам піддон також повинен бути промиваний та дезінфікований. Для сміття, паперу, тирсу та просіяного, просіяного піску підходять. Вхідні гранули, що продаються в магазинах, ідеальні, переважно невелика частка.

Папуги повинні періодично вивільняти з комірки. Це можна зробити після того, як птах звикає до навколишнього середовища та власників. Якщо птаху заборонено вилітати з клітки, то може розпочатися депресія, що призведе до відмови від їжі та хвороб. Також може виникнути атрофія крил, і папуга повністю припинить літати. Велика клітина дозволить птаху тренувати свої м’язи.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Іграшка для папуги

Що шукати, коли птах знаходиться поза кліткою?

Відкрийте вікна

Неуважність власників, коли вентиляція житла часто призводить до втрати папуги. Навіть завіса не стане перешкодою для польоту птиці до відкритого вікна чи вікна. Щоб безпечно ходити вихованцем, вам потрібно закрити вікна, вікна або встановити сітку комарів. Варіант з сіткою є більш надійним, оскільки двері в клітці не завжди надійно закриваються, і сама папуга може відкрити її.

Двері

Небезпека може ховатися у дверях, не тільки вводити, але й інтер’єр, через який птах може потрапити в навколишнє середовище небезпечно для нього. Вихованця можна просто подрібнити за допомогою заключних дверей під час польоту або сидіти на ньому.

Ходити

Усі дії, пов`язані з відкриттям клітини, виконуються лише у закритому приміщенні, щоб уникнути втечі папуги. Перед ходом кожен раз перевіряйте, чи двері та додаткові вилки на ньому надійно закриті. Доглядайте за кліткою і не дозволяйте тваринам, а також диким птахам, щоб вони не заражали домашнього улюбленця і не лякали його.

Відкрита -контайнер рідина

Відро, ваза з водою та квітами, ванна і навіть наповнене склянку може стати небезпекою для хвилястого папугу. Ці птахи дуже люблять плавання і просто цікаві, але вони не можуть плавати, бо вони можуть легко потонути.

Пол і меблі

Переконайтесь, що не наступати на домашнього улюбленця, не сидіти на ньому, не закриватися в шафах, підборах. Будьте акуратно рухомі меблі. Краще загнати птицю з підлоги, щоб вона не звикла ходити по ній.

Кухня

На кухні буквально все загрожує небезпекою для папугу, і тому краще закрити його там доступ. Горщики та тарілки з гарячою їжею, увімкнено на газовій або електричній плиті та колоні. При приготуванні в тефлонові каструлі необхідно провітрувати кімнату, оскільки газ, що виділяється нагрітою сковородою, шкідливий. Папуга може їсти крихти або іншу їжу з столу, що завдасть шкоди печінці та тілу птаха взагалі.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Хвилясті папуги в природі

Рослини в кімнаті

Серед внутрішніх рослин і отруйних, і шкідливих для папугу може бути присутнім. Вони можуть призвести до смерті пернства. Ґрунт для рослин, в яких додано добрива, також є небезпекою. Кактуси можуть просто травмувати папугу.

Проводка

Гіркий - це улюблена річ хвилястих папуг. Не уникає цієї долі та проводки. Кілька хвилин, і папуга здатна гризти електричний провід. Це може призвести не лише до пошкодження електропроводки, але і до смерті домашнього улюбленця. Краще, якщо дроти прокладаються на спеціальні кабельні канали.

Домашні тварини

Усі домашні тварини є загрозою для життя папугу. Навіть якщо кішка чи собака не реагують на пернатиду, то папуга досягне уваги до своєї людини з бездоганністю та безстрашністю і змусить тварин до реакції, яку важко передбачити. Були випадки, коли після тривалого року спільного миру кішка напала на птаха. Доцільно запобігти контактам з домашніми гризунами, щоб уникнути нападу на птаха або інфекції інфекцією, небезпечною для папугу.

Різкі предмети

Різкий ніж, голки, шпильки також небезпечні для папугу. Птах цікавий, і все хоче спробувати. Вам потрібно переконатися, що птах не має доступу до цих предметів.

Мотузки, нитки, еластичні смуги

Папуга, крім ковтання мотузок та нитків, ризикує заплутатися в них. Волосся та грошові еластичні смуги, нитка або мотузка, кинуті на шию домашнього улюбленця, можуть задушити його. Вам також потрібно бути уважним до іграшок з мотузками.

Правила догляду та обслуговування вдома

Клітину потрібно очистити один або два рази на тиждень. Необхідно мити без використання очищених засобів небезпечних для птаха. Краще мити простим дезінфікуючим милом. Чистота в клітині знизить ризик захворювання папуг.

У спекотну погоду папугу можна розпорошити водою або покласти його на ванну.

Під час сну папуга клітини може бути покрита темною тканиною, яка не проходить світла, але не блокує доступ свіжого повітря.

Якщо птах боїться темряви, нанесіть нічне світло. В іншому випадку папуга покриє паніку, вона буде помічена в клітці і постраждає.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Синій хвилястий папуга

Зверніть увагу на поведінку домашнього улюбленця та стежте за його здоров’ям. Пройдіть на перевірку у ветеринара 1-2 рази протягом року. Змінюючи поведінку або зовнішній вигляд хвилястого папугу, терміново показати це ветеринару. Незвичайне дихання, виділення з очей і носа, слиз на пір’ях, втрата ваги - це також є причиною негайного візиту до ветеринара.

Дбайте про отримання потомства

Хвилясті папуги одного -чоловіка і, створюючи пару, вони залишаються разом на все життя. Вибір робить самка. Якщо самка не визнає чоловіка, то його потрібно натиснути в іншу клітку. Спробуйте ще раз через день, нехай вони звикають один до одного. Папуга була потоплена і не спілкується з іншим - це знак того, що пара не сходяться, краще спробувати з іншим чоловіком чи жінкою. Вони не розділяють пару, інакше птахи починають тужитися, вони можуть захворіти і померти.

Встановіть коробку гнізда. Покладіть суху траву і тирсу на нижню частину коробки. Вхід до гнізда робить 5-6 см. з підлоги, щоб пташенята не випадали.

Після того, як дозрілі пташенята покидають гніздо, вони видаляють його, щоб самка знову не сиділа на яйцях і не послабився. Наступний люк може бути дозволений через півтора року.

Зовнішні чинники

Щоб папуги могли відчувати себе добре при температурі їхнього тіла 41 градус. Хоча ці пернаті та витривалі, вам потрібно створити мікроклімат.

Який клімат використовується для папугу?

Батьківщина хвилястих папуг Австралії. Домашні тварини потребують мікроклімації, подібно до стислого клімату цього материка з його зволоженим повітрям. Для папугу важливі три основні фактори: освітлення, температура, вологість.

Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Австралія

Освітлення

Папуги біля очей мають залози, які відповідають за виробництво гормонів. Гормони забезпечують хорошу роботу тіла. Завдяки Vision, птахи отримують інформацію від навколишнього світу, знаходять їжу, притулок тощо. Для бачення домашнього улюбленця та якості залоз необхідне певне освітлення, до якого птахи дуже чутливі. Навіть невеликі зміни впливають на психіку та загальну свердловину папугу.

Просте в приміщенні освітлення недостатньо для домашніх тварин. Їм потрібно більше ультрафіолетових променів, які впливають на розвиток скелета. Відсутність вітаміну D, який потрапляє в організм із сонячним світлом, зменшує поглинання кальцію. Без кальцію кістки стають крихкими, що спричиняє травми.

У теплі сонячні дні клітку з папугою можна поставити на балкон або вийти з нею. У холодний сезон освітлення використовується за допомогою спеціальних світильників, які виробляють світло близько до сонячного з ультрафіолетовими променями, хоч і в невеликій кількості.

Температура

Хоча батьківщина хвилястих папуг - гаряча Австралія, вони не терплять високої температури. Нормальна температура для цих папуг 22-25 градусів. Проекти та нагрівальні пристрої на близькій відстані від клітки небажані для домашніх тварин. Зміни температури негативно вплинуть на здоров`я папугу.

У спекотні дні папугу можна розпорошувати або встановити з акумулятором водою. Якщо дні холодні або домашня тварина хворі, нагрівання використовується штучно для розігріву за допомогою лампи розжарювання, бажано синього світла або призначених обігрівачів для цього. До цього створюється тінь у частині клітини з шматком тканини, щоб папуга могла бути там.

Вологість

Щоб уникнути захворювань шкіри та птиці, необхідно забезпечити вологість повітря в приміщенні 55-57 %. Для цього встановлюється зволожувач. Відсутність вологості призводить до проблем з оперенням, до розладів під час лиття, до лущення шкіри. У цьому випадку загальний стан хвилястого папугу погіршується, з’являються проблеми з слизовкою мембраною та диханням.

Увага!: Зволожувач повинен бути очищений, щоб уникнути встановлення бактерій у ньому та їх поширення в повітрі.

Скільки років папуга живе вдома?

Кожен тип папугу має власну тривалість життя. Необхідно знати життя вашого вихованця, щоб вибрати щоденну дієту, беручи до уваги вік.

На думку орнітологів, хвилясті папуги живуть від 5 до 10 років. Така тривалість життя пояснюється середовищем існування та умовами в цьому середовищі. Сюди входить: видобуток їжі, уникнення зустрічей з хижаками, пошук місця для ночі та притулку від негоди. Різні захворювання, яких не мало вплинули.

Умови для проживання папуг у квартирі, за умови власника всіх необхідних умов, не порівнянні з умовами життя їхніх диких родичів. Домашні тварини рідше стикаються з стресовими ситуаціями. За таких комфортних умов тривалість життя стає довшою.

Здоров`я птахів та можливі проблеми

Усі власники вітчизняних хвилястих папуг стикаються з захворюваннями своїх домашніх тварин. Перш за все, належний догляд за пернатим та їх раціоном важливий. Але навіть спостерігаючи за всіма умовами, ймовірність захворювання папуг не виключається. Як і люди, краще визначити та почати лікувати хвороби птахів на ранній стадії. Для цього потрібно вміти визначити, хворий на папугу чи ні. Відстежувати поведінку та зовнішній вигляд домашнього улюбленця.

Існує три основні типи захворювань:

 1. Через зовнішні та внутрішні паразити.
 2. Інфекційний.
 3. Через порушення умов обслуговування та догляду.
Як доглядати за хвилястими папугами вдома?
Чорний хвилястий папуга

Через паразити

Папуга захворіє, використовуючи погану якість, заражений корм при кусанні гілок тих, хто приносить з вулиці, в контакті з іншими пацієнтами. Разом з лікуванням лікарських засобів потрібно дезінфікувати клітку з об`єктами, розташованими там.

Інфекційний

Виникають через мікроби, важко вилікувати. Щоб запобігти захворюванню, необхідно суворо спостерігати за гігієною вмісту домашнього улюбленця, забезпечити птицю високоякісною харчуванням з усіма необхідними для нього вітамінами.

Через порушення умов хвилястого папугу

У цьому випадку ПЕТ має ризик отримати подагру, холод, вітаміноз. Досить часто холтер захворіє або птах може просто отруїти. Щоб уникнути цих неприємностей, вам потрібно знати та створювати зручні умови життя для домашнього улюбленця.

Корисні поради:

 • Іноді потрібно вирізати кігті та крила. Для цього потрібно зв’язатися з фахівцями.
 • Не лякайтеся папугу, уникайте стресових ситуацій. Стрес і переляк часто призводять до смерті хвилястого папугу.
 • Спілкування з папугою має відбуватися спокійним, ласкавим тоном з ніжністю в голосі. Тож вихованець зрозуміє, що він не буде шкідливим.

Висновок

Пернаті фаворити створюють відчуття тепла та комфорту в будинку, видаліть стресовий стан. Спостереження за ними приносить багато задоволення. Для того, щоб домашня тварина та власник були комфортними один з одним, необхідно вивчити правила догляду за пернатим другом, щоб він не зашкодив. Папуги дуже чутливі, тому що птаха потрібно привезти до будинку, лише враховуючи все.

Проявляючи хвилясті папуги для догляду, прихильності та уваги, у відповідь ви можете отримати позитивні емоції та чудовий настрій!

Статии на тема
LiveInternet