Червоні плями на животі собаки: що це таке

Як і будь -який інший живий організм, для собаки шкіра є одним з найважливіших органів, який виконує велику кількість різних функцій, наприклад, захищає від агресивних факторів навколишнього середовища, підтримує оптимальний та постійний режим температури. Епідерміс взаємодіє з усіма внутрішніми органами та системами, тому у випадку несправності їх роботи це не дбає про стан шкіри. Червоні плями на шлунку у домашніх тварин можуть бути абсолютно нешкідливими та вказувати на розвиток серйозних захворювань.

Класифікація висипань

Висип - це утворення на поверхні верхнього шару епідермісу, яке утворюється в результаті потоку патологічних процесів в організмі. Червоні плями на животі в собаці класифікуються на кілька різновидів:

 • первинні висипання;
 • вторинний;
 • інфекційний характер походження;
 • неінфекційна природа.

Класифікація висипань

Грибкова інфекція на животі в Йоркширському тер’єрі

Важливий! Щоб поставити точний діагноз, вам потрібно буде зв’язатися з ветеринарною клінікою з домашнім улюбленцем, де ветеринар проведе зорову перевірку та призначить необхідне обстеження. Виходячи з результатів прийнятого тестів, враховуючи індивідуальні характеристики тіла тварини, терапевтичний курс буде розроблений.

Причини червоних плям на тілі собаки

Пляма на животі в собаці може утворюватися внаслідок великої кількості провокуючих факторів. Основні причини розвитку патології:

 • нейрогенні висипання;
 • грибкові та дріжджові інфекції;
 • атопічний дерматит;
 • контактувати з алергічним дерматитом;
 • Відома чума чума;
 • Трихофітоз та мікроспорія;
 • саркоптоз та демодекоз;
 • Висип на підгузниках та пітливість;
 • Піодерма;
 • лептоспіроз.

Деякі захворювання слід знайти більш детально.

Причини червоних плям на тілі собаки

Як виглядає ріжучий лишайник на живіт собаки

Грибкові інфекції

У собаці з розвитком грибкових інфекцій рожеві або червонуваті плями покриті переважно черевними та паховими районами. У процесі спорожнення сечового міхура тварина виявляє свою тривогу, намагаючись нещадно розчісувати свербіж. Без своєчасного та компетентного лікування вовна починає випадати на місці плям, формуються виразки. По мірі їх прогресування слизові оболонки ротової порожнини, лап і ніс уражаються.

Гриби патогенної природи походження підступні тим, що вони адаптуються навіть до найбільш несприятливих умов «проживання», тому настійно рекомендується самостійно лікувати такі недуги. Ветеринар призначить ефективного протигрибкового агента на основі результатів діагнозу.

Зверніть увагу! Поки результати тестів готові, лікарі можуть порадити помазання вогнища захворювання з розчином мірамістіну або хлоргексидину.

Стригучий лишай

Ця хвороба характеризується утворенням почервоніння округлої форми з рівними краями. Крім того, шерсть повністю випадає у запалених районах, тварина відчуває сильну свербіж, з якої вона може постійно свербіти і скуголити.

Важливий! Ковзаючі лишайки - заразне захворювання. Щоб уникнути передачі його домогосподарства, домашня тварина повинна тимчасово ізолювати.

ПЕТ показаний ветеринару, він, в свою чергу.

Стафілококова інфекція

Стафілококова інфекція має іншу назву - фолікуліт. Причинно -наслідковий засіб інфекції локалізується у фолікулах та ламках волосся. Розвивається в основному як вторинне захворювання, частіше впливає на собак короткошерстих порід.

Коли потрібна допомога фахівця

Фолікуліт у собак у черевній порожнині

При інфікованій тварині з’являється на ліктях, в області подразнення пахової та черевної порожнини у вигляді папул. Для лікування з уражених ділянок шерсть похитнута, а вогнища захворювання локально обробляються концентрованими розчинами з вираженим антибактеріальним ефектом.

Зверніть увагу! Ветеринарним важливо визначити першопричину розвитку фолікуліту. Хвороба лікується антибіотиками в поєднанні з місцевими антисептиками.

Укуси блох і галочки

Навіть на тілі цуценя або дорослого собаки висипання можуть з’являтися внаслідок бліх та/або укусів кліщів. Буде роздратування характеризується яскраво -червоним відтінком. У цьому випадку власнику рекомендується регулярно проводити профілактичні заходи, спрямовані проти комах. Для цього використовуйте спеціальні шампуні та олії, коміри з ефектом проти блокування.

Ознаки харчової алергії

Собаки часто розвивають алергічну реакцію на їжу, склад якої містить високу концентрацію білка, а також побутова хімія та ліки. Існують навіть породи, схильні до алергії: такс, мопс, хаскі, лабрадори та бульдоги.

Окрім утворення червоних плям на організмі, тварину мучать рясною лакримацією та слиновиділенням.

Профілактичні заходи

Розвиток алергії на собачу їжу

Зверніть увагу! Тварини можуть мати алергічну реакцію на вакцину, яка використовується у вакцинації.

Коли потрібна допомога фахівця

Більшість собак, безсумнівно, люблять своїх домашніх тварин, але через сильну роботу не кожен має можливість негайно привести своїх дітей до ветеринарної клініки. Коли на тварині з’являються перші червоні плями, вам потрібно діяти відповідно до наступної схеми:

 1. Ретельно вивчіть всю шкіру тварини, щоб оцінити область ураження (можливо, під час такої перевірки буде знайдено кліща, яку необхідно зняти).
 2. Дотримуйтесь змін у поведінці тварини (незрозуміла спрага, млява, апатія - тривожні симптоми, які потребують уваги).
 3. Спробуйте порівняти симптоми з природою висипань та їх локалізацією.

Якщо стан домашнього улюбленця погіршується, вам потрібно знайти час для відвідування ветеринара. Він збирає анамнез і призначить лікування.

Червоні плями на животі собаки: що це таке

Miramistin - антисептичний розчин

Важливий! Використання кортикостероїдних препаратів може забезпечити короткий термін, полегшити свербіж та видалити плями, але в перспективі вони частіше шкодять.

Профілактичні заходи

Захворювання завжди простіше, ніж лікувати. Щоб захистити домашнього улюбленця від утворення висипань, слід керувати кількома простими правилами:

 • Тварина повинна протягом усього життя, забезпечується якісною дієтою. Якщо перевага надається натуральній їжі, то дієта повинна складатися з тваринних продуктів і 30 % овочів. Для поповнення дефіциту вітамінів та мінералів добавки регулярно вводяться в раціон;
 • Якщо тварину годують сухими кормами, то вам потрібно надати перевагу високоякісним та збалансованим композиціям преміум-класу та супер преміум-класу. Важливо також забезпечити доступ до чистої питної води у необмежених кількостях;
 • Взимку, під час прогулянок, місця, де землю обробляли анти -головними реагентами, оскільки ця речовина може спричинити сильну алергічну реакцію. Влітку, щоб уникнути розвитку потовиділення, не слід ходити домашнім улюбленцем у сильній спеці.

Червоні плями на животі собаки: що це таке

Висока якості сухого годування собаки

Як показує практика, утворення червоних плям на організмі не є симптомом розвитку серйозних захворювань, але вони не повинні залишати їх без належної уваги. Після належного відібраного терапевтичного курсу сверблячі плями швидко зникнуть.

Статии на тема
LiveInternet