Навіщо робити кастрацію: її плюси та мінуси

Різниця між стерилізацією та кастрацією

Кастрація або стерилізація собаки - одне з найважливіших і складних рішень для будь -якого власника.

Наслідки операції незворотні, і вам потрібно ретельно розглянути правильність вашого наміру.

Різниця між стерилізацією та кастрацією

Існує думка, що стерилізація та кастрація є однією і такою ж, єдиною різницею є те, що вони стерилізують самок, і вони кастрували самців. Насправді це дві абсолютно різні поняття. І стерилізація, і кастрація проводяться як чоловіків, так і суки.

Під час кастрації частину геніталій у тварин обох статей припиняється: у чоловічих яєчках, суках - яєчники, найчастіше з маткою. Очевидно, що це не сама гуманна процедура, яка може призвести до серйозного розладу в здоров’ї собаки.

Чому вони каструються?
Собака - ветеринар

З стерилізацією, сексуальною функцією, вироблення гормонів, як результат, - потреба в в`язанні, активність під час еструса (у жінок) зберігається. Собаки можуть спаровуватися, але нащадків стерилізованих тварин не буде.

При стерилізації наслідки операції за бажанням є оборотними: від стерилізованих собак ви можете отримати потомство, проводячи другу операцію. Коли кастрація припиняється гормони, потреба в спаровуванні повністю зникає.

Чому вони каструються?

Кастрація повністю змінює життя домашнього улюбленця та власника. У жінок це цілком очевидні причини: відсутність ескруса, собака стає більш спокійною, її поведінка не піддається гормонам, вона не приваблює чоловіків під час ходьби. Немає ризику небажаного потомства, власнику тварини не доведеться прикріплювати цуценят.

Що стосується самців, то для операції є очевидні причини. У чоловіка рівень гормонів знімається «на небо», якщо він не в змозі регулярно спаровуватися, а високий рівень гормонів - це насамперед агресія. Невизначений самець позначає територію - не тільки на вулиці, але й у своєму будинку, не особливо вибираючи місця для етикетки - це шафи, стільці та ліжко магістра.

Карти стають неконтрольованими, коли відчувають запах поточної суки. Навіть найбільш незрілі собаки -служби не можуть протистояти гормональній бурі. Самовіддано і фанатично переслідуючи нинішню жінку, самець може залишити власний будинок протягом багатьох кілометрів, зіпсувати газон, розбити огорожі, щоб дістатися до джерела такого привабливого запаху для них. Якщо самка відбувається один раз - двічі на рік, самець постійно збуджується - не пов`язаний з тимчасовими кадрами.

Крім того, існує ряд медичних показань щодо кастрації - захворювання геніталій, запалення або онкологічних захворювань.

Підготовка собаки до операції
Замаскована собака

Підготовка собаки до операції

За два тижні до операції необхідно здійснити дегельмінацію. Крім того, вся імунізація тварини повинна здійснюватися заздалегідь. Після операції імунна система буде ослаблена, в цей час неможливо щеплювати. Імунізація проводиться за 3 - 4 тижні до кастрації.

Дуже важливо, щоб собака була добре, перш ніж операція була хорошою, собака повинна бути здоровою. Доцільно пройти аналіз крові та сечі, щоб бути повністю впевненим, що вихованець зазнає наслідків анестезії. Ветеринар повинен знати про всі захворювання та результати останніх досліджень.

Пряма підготовка до операції проста: голодна дієта за 10-12 годин до операції, обмеження пиття за 6 годин.

Як робиться операція?

Кастрація проводиться під загальною анестезією. Підготовка до операції така:

 • Тварина викладена на стерильному столі;
 • Анестезія вводиться;
 • Шерсть видаляється з місця хірургії;
 • Дезінфікуючи місце розташування.

Лікар робить надріз на мошонці, тягне насіннєвий шнур і знімає яєчки. Потім невеликі розрізи обробляються антисептичними засобами, щоб уникнути можливих ускладнень. Процедура займає не більше 10 хвилин, і шви не потрібні.

Як робиться операція?
Анестезія

Жінки мають більш складну операцію. Лікар робить надріз у паровій області і видаляє органи - лише яєчники або разом з маткою. Операція триває довше - приблизно 30 - 40 хвилин. Після того, як порожнина буде пришиті, наносяться шви, які також обробляються антисептиком. Захисну ковдру кладуть на самку - так що собака не розчісує і не відвідує шов. Видаліть його через 10-14 днів після операції.

Догляд за собаками після операції

Загальна анестезія уповільнює всі життєві процеси в організмі. Немає винятку та теплообміну: домашню тварину потрібно покрити теплою ковдрою або покривом, лежати на теплій поверхні, без чернетки (але не біля акумулятора).

Тварина під впливом наркозу не контролює сечовипускання - це також повинно бути забезпечене втратою нафти або одноразовим водонепроникним листом. Памперси потрібно змінювати, коли воно змочуть, щоб домашній тварина не замерзав.

Поки собака не відійшла від наркозу, слід ретельно стежити за її станом - частотою дихання, слизової оболонки. Дихання має бути рівномірними і спокійними, слизовими мембранами - рожевими. З частим імпульсом, нерівномірним диханням, блідою слизової оболонки - вам потрібно повідомити лікаря.

Ви можете нагодувати собаку лише після того, як вона повністю прийшла до ваших почуттів. Їжа повинна бути простішою, ніж зазвичай, і якщо це можливо.

У разі будь -яких небажаних реакцій систематично повторюється - блювота, діарея - необхідно повідомити ветеринара. І, звичайно, не слід забути дати собаці наркотики, які призначив лікар.

Ускладнення та наслідки

Кастрація Кобеля - це проста операція, а не лайно, хоча вона проводиться під загальною анестезією. Тому наслідки не повинні боятися. Через кілька годин вихованець почуватиметься добре. Однак, як і в будь -якій операції, можливість ускладнень не повністю виключається.

Відповідно до нагляду лікаря, яєчки можуть бути не вилучені повністю. Той факт, що воно залишається нестабільним, може запалитися: в місці розрізу може виникнути абсцес, рана стає болісною.

Домашня тварина намагається зменшити біль, сміливши рану. У собаці температура тіла піднімається, собака стає млявою, відмовляється їсти, спрагу.

Догляд за собаками після операції
Відмова в їжі

Перш за все, у цьому випадку проводиться повторна операція, залишки насіння видаляють, рану знову проводиться, а перебіг антибіотиків, місцева дезінфекція розрізу обов`язково викидається.

На додаток до підрізаної стерильності операції, описаної з недостатньою стерильністю, інфекція може потрапити в рану, внаслідок чого - запалення може з’явитися гнійний виділення. Він лікується запаленням широкого спектру антибіотиків та місцевого лікування.

Ще одним ускладненням може бути розбіжність шва, важкі собаки страждають від цього. У цьому випадку можуть бути і лікар, і власник, який не слідкував за своїм вихованцем. Якщо шви розійшлися, краї рани слід переробити, але якщо шов вже затягнувся, місцевої обробки достатньо.

Найчастіше власник тварини винна у небажаних ускладненнях після операції - Шов повинен бути помічений, захищений від забруднення, травм та пошкодження. Протягом тижня прогулянки повинні бути спокійними, необхідно обмежувати активні ігри з іншими собаками. У дощову погоду вам потрібно приділити додатковий час для обробки місця роботи.

Однак Найскладнішими наслідками операції є наркоз. Це може бути загальний ослаблений стан собаки та алергічні реакції. Більше того, неможливо передбачити алергію, а також визнати, який тип ліків та яка алергічна реакція буде виражати у кожної конкретної соба.

Найскладніші реакції, що загрожують життю домашнього улюбленця, - це порушення роботи легенів та серця. Як правило, молоді та здорові собаки добре переносяться, але для старих або ослаблених тварин наркоз може бути смертельним.

Якщо після наркозу собака сильно або з перервами дихає, слизові оболонки бліді або синювані, судоми і тремтіння кінцівок не проходять більше 20 хвилин, вам потрібно негайно показати собаку до ветеринара.

Наслідки наркозу, які є нормою:

 • Якщо після операції собака "написана".
 • Блювота (не більше 1 - 2 рази).
 • Слабкість, приголомшлива, нерівна хода.
 • Повільні реакції на голос, часті блимають.
 • Відсутність апетиту (але не більше 1,5 днів).
 • Зниження на 1 ступінь температури (під час наркотичного сну).
 • Незначне підвищення температури тіла протягом доби після наркозу.
Ускладнення та наслідки
Млява собака

Якщо собака систематично розривається, апетит відсутній більше 2 днів, температура збільшується на більше одного дня або перевищує значущість (більше 1 градусів), проконсультуйтеся з лікарем.

Плюси і мінуси кастрації

Плюси кастрації повинні включати зміну поведінки домашнього улюбленця:

 1. Собака стає спокійнішою, слухняний. Немає потреби в в`язанні, тому ймовірність пагонів зменшується: тварина не втікає і, наприклад, не підпадає під машину.
 2. Собака стає простішим і зручнішим для збереження в місті, У чоловіка агресивність значно знижується, вона стає "нецікавою" для інших чоловіків.
 3. Крім того, кастрація запобігає розвитку захворювань раку І самки, і самці.

Вважається, що після кастрації собака втрачає свої якості безпеки, але це міф. І якщо до операції собака в собаці була на вершині, то навіть після кастрації всі навички вроджених та набуті зберігаються.

Але як і будь -яка операція, після кастрації можливі побічні ефекти. Перш за все, це дисбаланс гормонів.

Можуть розвиватися різні захворювання:

 • Гіпотеріоз через зменшення виробництва гормонів щитовидної залози;
 • Ожиріння через підвищений апетит після кастрації;
 • Серцево-судинні захворювання (на тлі ожиріння);
 • Відхилення в поведінці (можна спостерігати у літніх чоловіків).
Плюси і мінуси кастрації
Товста собака

Крім того, тварини важчі, ніж люди терпить наркоз. І багато залежить від компетентних дій ветеринара та розумної дози лікарських засобів.

Варто зазначити, що, незважаючи на наявність протипоказань, небажані наслідки операції, кожен власник повинен подумати про кастрацію домашнього улюбленця. Зрештою, насамперед:

 • Легке життя сама тварина;
 • Значно покращиться взаємне розуміння та відносини власника та собаки;
 • Конфліктів не буде Через пошкоджені меблеві позначки;
 • Собака стане менш агресивною, Не буде мотивів для пагонів.

Крім того, кастрація знижує ризик серйозних, включаючи онкологічні захворювання у жінок.

За статистикою, кастровані тварини живуть довше, ніж собаки, з якими операція не проводилася. Але це дуже важливий «плюси» на користь кастрації - вік тварини є помітним, і операція - це шанс продовжити життя та радість спілкування.

Висновок

Якщо тварина не є племінною, то варто серйозно подумати про те, наскільки існування людини та собаки можуть змінитися після операції після операції.

Статии на тема
LiveInternet