Як зробити світлодіодне освітлення для акваріума своїми руками


Правильно відібрана підсвічування для акваріума стане ключем до швидкого росту рослин та хорошого життя жителів акваріума. В даний час використовується кілька різних способів освітлення акваріума, включаючи використання енергетичних світильників, діодів та металогічних технологій. Ви можете зробити високоякісну підсвічування своїми руками або придбати готові -виготовлені набори для акваріумів різних літрів.

Для чого освітлення
Підсвічування для акваріума можна зробити самостійно

Для чого освітлення

Акваріумна риба та вирощені рослини не можуть існувати без сонячного чи штучного світла. Водна флора при високоякісному освітленні активно бере участь у процесі фотосинтезу: вона поглинає вуглекислий газ, нітрати та нітрит, при цьому насичуючи воду, даючи кисень.

Світло вимагає риби та інших гідробійців. Це дозволяє їм спостерігати за щоденним режимом неспання та засинання. Необхідно не тільки вибрати правильну потужність освітлення, але й його тривалість. Останній фактор буде особливо важливим для рослин, оскільки він запобігає зростанню небажаних водоростей.

Без належного освітлення в акваріумі можна посадити лише пластичні штучні рослини, зовнішній вигляд яких далеко не ідеал. Але якщо ви хочете створити справжній підводний сад з красивими рослинами та яскравою тропічною рибою в акваріумі, то ви не можете обійтися без високоякісного світла.

Фішки на вибір

До недавнього минулого, вибір акваріумістів був значно обмежений. Вони могли використовувати лише стандартні лампи розжарювання, які не були надто підходящими для цих цілей, а також люмінесцентним освітленням, яке трохи зменшило витрати на електроенергію, що дозволяє вибрати найкращий діапазон для риби та рослин. Сьогодні діапазон освітлювальних пристроїв для акваріума значно розширився.

Фішки на вибір
Ви можете зробити це з різних матеріалів

Основні факти, які потрібно керувати при виборі підсвічування:

 1. Оптимальне рішення - Гаазькі джерела світла, які є одночасно економічними, мають широкий спектр освітлення, містять мінімум ртуті і відрізняються простотою роботи.
 2. Лампи розжарювання Невелика потужність також може бути використана для висвітлення акваріума. Таке світло має жовтий відтінок, що дозволяє підкреслити красу яскравої тропічної риби. Однак недоліки ламп розжарювання все ще мають. Перш за все, це посилення споживання електроенергії, що провокує ріст водоростей, а також значне нагрівання, що призводить до перегріву всього акваріума.
 3. Люмінісцентні лампи характеризуються ефективністю, ефективністю, найрізноманітнішими спектрами.
 4. Світлодіоди - Це економічна сучасна технологія, яка дозволяє зменшити споживання електроенергії, забезпечуючи інтенсивне спрямоване або розсіяне освітлення. Завдяки використанню різних контролерів ви можете повністю автоматизувати світлодіодні світильники: вони вмикають і вимкнуть відповідно до попереднього розкладу.

Люмінесцентні та світлодіодні світильники сьогодні найпопулярніші. Вони одночасно економічні, дозволяють отримати колір з будь -яким відтінком і спектром, ідеально висвітлюючи як маленькі акваріуми, так і контейнери з обсягом декількох тонн. Єдиним недоліком світлодіодних світильників та контролерів, необхідних для їх роботи, є висока вартість використовуваних компонентів. Останні дещо обмежують їх розподіл на внутрішньому ринку.

У цьому відео ви дізнаєтесь більше про те, як зробити підсвічування:

Правильний розрахунок потужності

Новідникам акваріумістів часто важко обчислити необхідну потужність для певного обсягу акваріуму. У минулому, коли флуоресцентні світильники були найпопулярнішими, обчислення необхідної потужності освітлення було набагато простіше. Мінімальний показник становив 0,50 Вт на літр обсягу. Відповідно, для 20-літрового акваріума було достатньо 10 ватт лампи. Для фотофільних рослин і зі збільшенням висоти скляної ємності потужність може становити 0,7–1 Вт за літр.

Але коли з’являються світлодіодні світильники, розрахунок був значно складним. Тут необхідно враховувати не лише споживання електроенергії одним світлодіодом, але й його потужністю в люменах та інших характеристиках. Більшість експертів рекомендують використовувати 0,2 Вт на літр акваріумної здатності для освітлення акваріума. Відповідно, для обсягу 200 літрів знадобиться близько 40 таких малих діодів.

Оптимальний спектр:

 • Для нижньої риби - 3000–6000 люкс;
 • Для підтримки флори та фауни - 6000–10000 набору;
 • Для фотодофілу та Акаскера - 10 000–15000 номерів.

Досвідчені акваріумісти вибирають необхідну силу освітлення. Тут необхідно враховувати не лише вимоги вирощених рослин (деякі можуть почувати себе добре у тіні або в яскравому світлі), але і наявність добрив у воді, тривалість денного світла. Чим вище водяний стовп, тим потужнішим має бути освітлення.

Правильний розрахунок потужності
Виберіть оптимальний спектр

Якщо рослини та стінки акваріума рясно покриті коричневим рейдом, це вказує на надмірну потужність освітлення та довге світло -дно. Але якщо рослини виглядають безжиттєвими, слабкими та вицвілими, то вам слід одночасно розпочати подачу вуглекислого газу, регулярно застосовувати добрива та збільшувати інтенсивність освітлення.

Зроби підсвічування

Незважаючи на очевидні труднощі, для світлодіодного освітлення не буде складно. Можна використовувати як люмінесцентні світильники, так і виконання кришки з вбудованими світлодіодами. У кожному випадку вибір залежатиме від обсягу акваріума, необхідної інтенсивності та потужності світла, а також від фінансових можливостей акваріуміста.

Використання флуоресцентних світильників

Найпростіший спосіб виконувати ефективне та недороге освітлення на основі люмінесцентних світильників. Все, що потрібно в цьому випадку, -це герметичні картриджі (два на лампу), електрична сталь або стартовий пристрій, високоякісна живлення. Не рекомендується брати звичайні, незахищені картриджі з води, оскільки під кришкою утворюється підвищена вологість, що призводить до окислення контактів та можливого короткого замикання.

Електричний ланцюг такого освітлення є стандартним. Кабель проводиться з виходу на електричну панель. Дроти від germopatron підключені до пристрою у відповідних виходах. На корпус електричної панелі буде застосовано спрощену схему з`єднання, згідно з якою слід збирати флуоресцентну підсвічування. Можна підвищити ефективність такого освітлення, використовуючи дифузори, розташовані над світильниками та виготовленими з полірованої металевої або кухонної фольги.

Світлодіодні стрічки

У продажу ви можете знайти готові світлодіодні світильники та стрічки, які є найпростішим варіантом для створення високоякісного освітлення в акваріумі. Завдяки використанню сучасних технологій такі світильники мають максимально можливу ефективність: з їх компактними розмірами вони добре висвітлюють акваріум, вивільняють мінімум тепла та легко встановлюють у стандартних сидіннях використовуваних ламп.

Ви можете вибрати різні варіанти підсвічування світлодіодів для акваріума, який буде відрізнятися за їх потужністю, спектром та низкою інших характеристик. Зокрема, такі світильники популярні серед початківців акваріумістів, які мають можливість використовувати останні досягнення у виробництві освітлювального обладнання.

Як зробити світлодіодне освітлення для акваріума своїми руками
Цей тип освітлення найпопулярніший

Автоматизовані діодні світильники

Щороку популярність світлодіодного освітлення для акваріума незмінно збільшується, що пояснюється функціональністю такого світла, потужності, ефективності та здатності легко вибирати спектр, необхідний для акваріуміста. У продажу є світлодіоди різних потужностей та відтінків, а також найпростіші автоматичні контролери, необхідні для управління електроенергією. Зробити собі світлодіодні світильники для акваріума не буде великою складністю.

У спеціалізованих зоомагазинах ви можете знайти готові лампи або світлодіодні стрічки, розроблені спеціально для акваріума. Найбільшими виробниками такого освітлення є Наступні компанії:

 • Деннерл;
 • Сірка;
 • Ювель;
 • Хаген;
 • Аквеза;
 • Аквамедик.
Як зробити світлодіодне освітлення для акваріума своїми руками
У такому світлі в установці є ряд нюансів

Світлодіодна стрічка повинна бути закріплена силіконовим водостійким клеєм на акваріумній кришці з змією або хрестом, розташованою таким чином, щоб забезпечити рівномірну щільність світлодіодів. До світлодіодної стрічки підключені джерело живлення та пусковий пристрій. У випадку, якщо в комплекті немає джерела живлення та стартового пристрою, то його можна придбати додаткове або виготовлене зі старого комп`ютерного живлення.

Якщо ви плануєте використовувати контролер, він підключений між джерелом живлення та світлодіодною стрічкою. Використовуваний контролер дозволяє плавно збільшувати та зменшити освітлення, моделюючи світанок та захід сонця, можна включити різні світлодіоди, які дозволяють змінити спектр освітлення залежно від часу доби. Контролери світлодіодних світильників найбільш широко використовуються в морському акваріумі, де необхідно підтримувати розпорядок дня.

Правильно вибираючи використовувану підсвічування для акваріума від світлодіодів, ви можете створити оптимальні умови життя для гідробіонів і виростити прекрасний сад від рослин. Для акваріума, флуоресцентні та металогарні лампи, а також світлодіодні елементи, які можуть значно зменшити споживання електроенергії, оптимально контролюючи інтенсивність, потужність та тривалість освітлення, підходять.

Статии на тема
LiveInternet