Домашній дракон, або хто є вараном і як доглядати за цим

Варан: Опис та фотографія ящірки

Сьогодні ми не будемо здивовані, побачивши на повідках таких домашніх тварин, як собаки, коти і навіть єноти. Але, безумовно, ми не залишимося байдужими до великих ящірок - варалійців. Сьогоднішня стаття розповість про цих екзотичних фаворитів вдома.

Варан: Опис та фотографія ящірки

Варана - це великі ящірки з довгим тілом, короткою згладженою мордою, густим довгим хвостом і зачепленими лапами. Під час прогулянки ці тварини дуже неквапливі та спокійні. Під час полювання, ця ящірка може розвинути швидкість до 20 км/год. Тіло рептилій покрито щільним шаром лусочки, який надійно захищає їх від впливу навколишнього середовища. Середній розмір - це рептилія, яка досягає одного метра в довжину і ваги до 5 кг. Особливості життя в природі

Чи знаєте ви?Найбільший Варан - Комодський - може вирости до 3 метрів у довжину і важити менше 130 кг.

Забарвлення цих ящірок змінюється залежно від породи, але відрізняється її хитромудрою.

Особливості життя в природі

Живучи в природі, ці великі рептилії відрізняються розміреним способом життя і часто не зневажають канібалізму, їдять своїх молодих та інших маленьких ящірок. Оскільки ці тварини є хижаками, вони вважають за краще їсти м`ясо, часто велика людина за допомогою лише одного укусу може вбити бика. Він здатний на це завдяки отруті, яка виснажила жертву. Крім того, в природі варанці допомагають пережити свій брудний рот - рот, наповнений бактеріями. У дикій природі ці рептилії поводяться помірно агресивно, іноді вони можуть створювати моногамні пари з жінками.

Чи знаєте ви?Жінки Варанова можуть помножити самостійно, але в таких випадках вилуплені особи будуть виключно чоловіки.

Типи для обслуговування будинку

Загалом, приручити трохи варену легко. Це виправдовується тим, що коли діти, ці тварини звикають до людини, приєднуються до нього і не поводяться агресивно. Але через їх генетичне різноманіття ці ящірки можуть вирости до дуже великих розмірів, і буде просто неможливо утримати його від будинку. Давайте поговоримо про ті підвидки цієї рептилії, які можна зробити як домашні тварини.

Популярні рептилії яких можна зберігати вдома, включають таких тварин, як :, і

Тег звичайний

Середній Варан вважається звичайним тегом, він зростає від 0,9 до 1,2 м, вага може досягати 5 кг. Ви можете розпізнати це за допомогою конкретного кольорового кольору та коричневого кольору з синім відтінком. Для такої кольорової функції ця рептилія також називається Blue Tag. У нього також є близько десяти смуг на спині, які складаються з жовтих плям, однакові плями можуть бути на спині та хвості. Ці ящірки віддають перевагу маленьким гризунам, птахам, яйцям, земноводам та комахам. За своєю природою, дуже боягузливо, якщо існує небезпека, вони вважають за краще втекти. Типи для обслуговування будинку

Степ

Один з найпопулярніших варалійців, який живе в тераріумі, також відомий як Капський, але частіше використовується назва степу. Цей тип ящірки має гарне забарвлення піску і може вирости до 1,1 м, якщо рахується з довжиною хвоста - до 2 м. У раціоні він віддає перевагу маленьким гризунам, рептиліям, комахам, курячим яйцям, м’ясом та рибі. Під час годування він досить обжерливий і може заробити ожиріння, якщо ви безконтрольно його годуєте. Капський Варан відрізняється своїм неагресією вдома, легко прирученим, особливо якщо ви його ще взяли. Після звикання до власника він легко відрізняє запах від інших людей і любить сидіти на руках. Умови для обслуговування будинку

Важливий!При компетентному догляді такі домашні тварини можуть прожити до 10 років.

Умови для обслуговування будинку

Оскільки Варан є великою рептилією, вам слід підготувати дім для свого середовища проживання вдома. Насправді цей процес є досить складним і вимагає особливої ​​уваги, оскільки для цих холодних температур, вологості, ультрафіолетового випромінювання та багатьох інших мікрокліматичних факторів, що впливають на їхнє життя, важливі. Для комфортного існування цього ящірки вам потрібно буде побудувати спеціальний тераріум.

Розміри тераріуму

Зміст як захоплення, так і звичайної варани вимагає особливих місць існування. Оскільки ящірки живуть у спеціальних тераріумах, ми поговоримо про них. Мінімальний тераріум для екзотичного ПЕТ повинен досягти розміру 120 × 60 × 50 см. Це виправдовується тим, що вони просто не можуть нормально існувати в менших тераріумах, навіть холодні та теплі зони важливі для збереження їх системи терморегуляції в адекватному стані. Терарій повинен бути горизонтальним типом, якщо ваш варен наземний, оскільки для ящірки дуже важливо бігати по ній. Як годувати Варан вдома

Кліматичні умови

Тривалість денного світла та використання інтенсивних робіт опалення елементів не повинні тривати довше 12 годин. Важливо також опромінювати ящірку з ультрафіолетованими лампами з інтенсивністю 7-8 %. Середня температура протягом дня в тераріумі повинна бути в діапазоні +25–29 ° C, а вночі +18–20 ° C. У теплому куточку тераріуму температура повинна залишатися в межах +30–32 ° C протягом дня та +23–25 ° C. Оскільки Варана є ящіркою з тропічних зон, вологість повітря повинна бути на рівні 60–75 %.

Як годувати Варан вдома

Бажано годувати домашній варен своєю натуральною їжею. Ця концепція включає великих та маленьких комах, маленьких ссавців, м`яса та риби. Для годування рептилій є особливі великі кормні таргани, маленькі гризуни. Гразунова краще дати мертвим, оскільки варана - це грізні хижаки і нещадно їдять свою жертву. Не намагайтеся перегодовувати свого вихованця, оскільки вони схильні до повноти в неволі.

Екзотика стала популярною, тому закохані домашніх тварин часто роблять тварин, таких як: і

Дорослі варани повинні годувати один раз на два дні і обов`язково візьміть на прогулянки, щоб тварина не втрачала м’язового тонусу. Існують також спеціальні вітамінні комплекси для рептилій, які використовуються як харчові добавки, але не дайте їм власного домашнього улюбленця, проконсультуйтеся з ветеринаром. Ми з’ясували, що їсть Варан, зараз час обговорити аспекти його обслуговування вдома.

Важливий!Ретельно дотримуйтесь чистоти пияка та якість води. Потрібно щодня змінювати його та ретельно мити пияка під проточною водою.

Про особливості догляду

Варан потребує ретельного домашнього догляду.

  • Вам потрібно щодня очистити тераріум, стежте за показаннями кліматичних пристроїв.
  • Під час каліки рептилій слід намагатися не створювати стресові ситуації для тварин, оскільки його тіло зараз підлягає змінам.
  • Для кращої соціалізації домашнього улюбленця, з дитинства, йдіть на прогулянку з ним і давайте звикнемо до інших людей, щоб він не ставився.
  • Взяти домашнього улюбленця на прогулянку лише на повідку, тому що, незважаючи на зовнішню неквапливу, ящірка може легко втекти від власника при погляді на небезпеку, і це буде досить важко знайти.
  • У холодний сезон розігрівання ламп розжарювання тераріуму, оскільки в наших кліматичних умовах Варан потребує додаткового тепла.
Про особливості догляду

Можливі захворювання

Одне з найпоширеніших захворювань у Варані - стоматит. Він виникає не стільки від бактерій у ротовому порожнині ящірки, а від неправильної дієти та температури навколишнього середовища. Перша ознака захворювання - гнійний запах та поява атрофії в роті. На початкових етапах розвитку захворювання можна стабілізувати ситуацію за допомогою добре встановленого режиму харчування та виправити помилки на температурі. Якщо захворювання виявилося знехтуваним, то в цьому випадку може допомогти лише хірургічне втручання.

Уважно подумайте, перш ніж почати таких отруйних тварин, як: і.

Ожиріння в ящірці розвивається від надлишку їжі. Надлишки жирових родовищ негативно впливають на репродуктивну здатність тварини та провокують захворювання нирок та печінки. Подагра, яка розвивається в рептилій через надлишок сечової кислоти в крові, проявляється у посилених суглобах та нирках. Щоб вилікувати домашнього улюбленця на початковій стадії захворювання, надайте йому багато чистої води та спеціального корму для ящірок. Занедбану ситуацію лікують хірургічним втручанням.

Чи можливе розведення

З точки зору полону, поширення цих рептилій неможливо. Тварини повністю відмовляються продовжувати сім`ю, очевидно, що саме з цієї причини Варана приходить до нас від диких самок, яйця яких дозріли в інкубаторах. При спробі посадити два ящірки в неволі, можна спостерігати часті конфлікти і навіть канібалізм. Ми сподіваємось, що наша стаття допомогла вам дізнатися, що таке Варан і як доглядати за цим. Якщо ви все -таки вирішите отримати Варан вдома, то ретельно обробляються матеріальними компонентами тераріуму та умовами затримання в цілому, оскільки ця екзотична ящірка вимагає багато уваги та зусиль.

17

Статии на тема
LiveInternet