Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Кожен любитель котів задавав собі питання про те, чому коти лизають себе. Для пухнастих домашніх тварин це корисна гігієнічна процедура. Кішку облизують, щоб очистити шерсть бруду і скинуті волосинки. Лизання необхідне для правильної терморегуляції організму та збереження здоров`я. Але є ситуації, коли кішку постійно облизується. Часто це ознака серйозних захворювань.

Кішку або кота постійно облизують під хвостом

Якщо кішку часто облизується під хвостом, це повинно попередити власника. Різні причини змушують чоловіків і жінок лизати це місце.

Якщо кіт часто лежить під хвостом, то це:

 • запалення підготовленої сумки;
 • запалення, травма або рак крайньої плоті;
 • Хвороби уретри (каміння, травма, новоутворення);
 • захворювання сечового міхура (інфекція, пухлини, камені);

Кішку або кота постійно облизують під хвостом

Якщо кішку постійно облизується, то це повинно попередити власника

 • захворювання передміхурової залози (простатит, пухлина, абсцес);
 • нетримання сечі;
 • Порушення роботи Сфінктера;
 • кровотеча (коагулопатія) та тромбоцитопенії з отруєнням щурів.

До відома! Коти мають жирну мастило, що містить холестерин, який перетворюється на вітамін D на сонці. Лизаючи, кішка розподіляє цю речовину по всій поверхні тіла.

Жінок часто облизують перед пологами та після них, і це не патологія. Але існує ряд ситуацій, коли надмірне лизання є симптомом захворювання.

Якщо кіт постійно тикає під хвіст, то це:

 • інфекції сечовивідних шляхів;
 • Запалення матки та вагініт;
 • Пухлини генітурної системи;
 • травма або чужорідне тіло в сечовивідних шляхах або піхві;
 • Зниження крові (коагуляція) та тромбоцитопенії з отруєнням щурів;
 • сечовипускання, порушення сфінктера;
 • Затримка плаценти або смерть кошеня під час пологів.

Важливий! Якщо котячий або кіт постійно облизує місце біля хвоста, то власник повинен звернути увагу на виписки з геніталій домашнього улюбленця. Ці симптоми допоможуть ветеринару встановити правильний діагноз та вилікувати домашнього улюбленця.

Причини облизування вовни котом за відсутності паразитів

Якщо кішку постійно облизується під хвостом, вам потрібно подивитися на інші симптоми

Алергічні реакції на продукти

Найбільш поширеною причиною свербежу та подразнення шкіри у котів є алергія на харчові продукти. Кіт може стати поганою як від натуральної їжі (наприклад, м`яса), так і спеціального промислового. Популярні дешеві продукти (Kitecat, Whiskas та інші.) Багато хто викликає алергію. Доцільно вибрати гіпоалергенні класи преміум -класу, які продаються лише у зоомагазинах.

До відома! Найчастіше алергія викликана харчовими білками, які містяться у великій кількості курячого м`яса, коров’ячого молока та ряду інших продуктів.

Якщо ветеринар виявив харчову алергію в коті, необхідно виключити небезпечний продукт з раціону та призначити правильну дієту домашньому улюбленцю.

Діагностичні заходи

Харчова алергія кота часто проявляється у вигляді запалення на шкірі

Наявність паразитів в організмі

Зовнішні та внутрішні паразити часто змушують котів подряпати та лизати. Бліхи, кліщі, ридання особливо небезпечні для пухнасті домашніх тварин. Вони кусають кішку і п`ють її кров, і це призводить до розвитку алергії та зменшення імунітету. Вуха кліща часто викликає отит - серйозне захворювання, що загрожує серйозними ускладненнями.

Якщо у кота паразитів у вовні, вони будуть лизати часто і гарячково. Маленькі крові -комахи, дуже дратують ніжну шкіру домашнього улюбленця. Паразити можна легко зняти за допомогою блох, але вам потрібно проконсультуватися з ветеринаром та перевірити кішку на інші захворювання.

Терапевтичні заходи

Блома -дерматит

Пошкодження шкіри на хвості

Будь -який власник знає, чому коти лизають. Якщо у кота є рани або будь -які інші пошкодження на хвості, це може спричинити свербіж та роздратування у тварини. Отримавши травму, кішка починає лизати боляче місце, щоб зцілити його. Таким чином, тварини облизують будь -які болячки. Щоб не дозволити кішці це зробити, ви можете надіти на нього єлизаветинський комір.

Неприємна звичка після кастрації

Часто виникає ситуація, коли після кастрації кіт тикає. Що робити в цьому випадку, кожен ветеринар знає. Він повинен вивчити домашнього улюбленця та перевірити наявність алергії, інфекцій та запальних процесів.

Але чи можна лизати кота після кастрації, тут відповідь буде однозначною - це неможливо, тому що домашній улюбленець може розрізнити післяопераційний шов і принести інфекцію. Якщо власник подивився, і після кастрації, кішка поширила рану під хвостом, це вимагає термінового лікування та повторного покриття швів. Щоб цього не сталося, медичний комір ставить на кішку, яку потрібно носити через 10 днів після операції. Шов слід лікувати спеціальними лікарськими засобами, призначеними лікарем.

Важливий! Стерилізація - це необхідна процедура, але вона повинна здійснюватися, суворо дотримуючись правил гігієни та антисептиків.

Профілактичні дії

Після кастрації на коті потрібно надіти Єлизаветинський комір

Причини облизування вовни котом за відсутності паразитів

У багатьох випадках кіт постійно упаковується не через паразитів, а з інших причин. Найпоширенішим з них є стрес. Нав`язливий облизування котів можна порівняти з звичкою людської звички гризти нігтів. Це говорить про те, що кішка починає дуже нервувати. Власник повинен усунути причину психічного досвіду домашнього улюбленця.

Інші причини того, що кішка постійно мовна, - це грибкові захворювання (лишайники), алергія, дерматит, отит, медіа, запалення. Лікар повинен поставити точний діагноз та призначити адекватне лікування.

Лишайник

Лишай або дерматофії - грибкове пошкодження шкіри та вовни. Причинними агентами є гриби роду Microsporum або Trichophyton. Вони впливають на коріння активно зростаючих волосся. На голові, хвіст, вуха, лапи, з’являються характерні облисіння, шкіра відшаровується. У постраждалих місцях вовна може швидко впасти, кіт починає лисий.

Ця хвороба є дуже заразною, але легко лікується, не становить загрози для життя тварини чи людей і не призводить до серйозних наслідків для здоров`я. Дуже часто лишаючі коти зі зниженим імунітетом та маленькими кошенятами хворі. Основна ознака лишайника - круглі лисині плями, покриті лусочками. Якщо захворювання не лікувати, то з часом гриби вплинуть на інші секції вовняного покриву.

Зверніть увагу! Свербіж з лишайами у котів, як правило, не сильний. Якщо шкірна хвороба бактеріальної природи приєднується до нього, то свербіж може збільшуватися. Тоді кіт постійно свербає і лиже. Шрами або парші можуть утворюватися на шкірі.

Лишай у котів діагностується у ветеринара. Лікар робить просвіт лампи деревини, вичісує зі шкіри, робить аналіз вовняних волосків і посів грибів на поживному середовищі. Вам також знадобиться аналіз крові для інфекцій. Після підтвердження діагнозу потрібно негайно почати лікування.

З позбавленням, хід лікування триває тривалий час (близько 3 тижнів). У важких випадках відновлення займає кілька місяців. Кеттоли призначають препарати для внутрішнього та зовнішнього використання. Ветеринар може призначити препарати, такі як мікродерма, вакер, фунгін, мазь ям до нашої ери тощо. Хвора домашня тварина повинна бути ізольована від інших тварин, забезпечити йому рясне та повне харчування, багаті вітаміни та корисні мікроелементи. Незважаючи на те, що люди не завжди заражаються лишайниками від хворої кішки, вам потрібно ретельно прибирати та дезінфекцію квартири.

Від депривації вакцинації вакцинуються з поливими вакцинами ТМ або вакадерами-F. Вакцинацію проводять двічі з інтервалом 2 тижні.

До відома! Якщо уражене волосся припинило його зріст, то воно не здивує лишайника. Тому часто кішки раптово одужують.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Лишай у кішці

Дерматит

Дерматит - це ціла група запальних захворювань шкіри у котів. Навіть спокійна і ласкава тварина стає агресивною і неспокійною. На шкірі домашнього улюбленця з’являються перероблені ділянки, іноді на них з’являється висип. Уражені частини шкіри сильно сверблять і свербіж, через це кішка часто може свербіти, лизати і навіть гризти шерсть і шкіру. Гарячі боліти на дотик. Кошеня може мене голосно і часто облизувати. Потім наступна стадія захворювання виникає, коли шкіра лущиться і стає зморщена. Можуть з’явитися гнійні ураження.

Причини дерматиту в кішці:

 • харчова алергія (консерванти та барвники);
 • алергія на шампуні та інші хімічні речовини;
 • зараження бліх, лозами, кліщами, глистами та іншими паразитами;
 • опік або переохолодження;
 • подряпин або укус на шкірі;
 • Бактерійна інфекція вже пошкодженої шкіри, розвиток запалення;
 • Індивідуальна непереносимість деяких препаратів, особливо октетрацикліну.

У більшості випадків тригер дерматиту є алергією на будь -яке походження. Кіт може мати алергію на пил, гриб або харчовий білок. Якщо волосся кішки занадто інтенсивно розчісується, шкіра може бути пошкоджена і може виникнути дерматит.

Важливий! Дерматит небезпечний тим, що він часто переходить у хронічну форму. Симптоми з’являться і зникнуть, а здоров`я кота погіршується. На шкірі можуть відбуватися глибокі не зачіски рани. Іноді кішка облизує і потирає шкіру в кров.

Якщо ви підозрюєте дерматит у кота, ви не можете вагатися, щоб звернутися до ветеринара. Тільки лікар може з’ясувати причину захворювання та призначити лікування. Перш за все, вам потрібно позбутися алергену, який спровокував розвиток дерматиту. Для цього вам доведеться замінити їжу, шампунь та інші предмети домашнього вжитку. Ветеринар допоможе вибрати правильну їжу.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Дерматит у кішці

Порушення ендокринної системи

Надмірно часте облизування може бути ознакою порушення роботи ендокринної системи у котів. Ветеринар проводить багато діагностичних досліджень, щоб з’ясувати, які саме порушення викликали ці симптоми. Знаючи причину та механізм розвитку гормональної недостатності, лікар призначить відповідне лікування домашнього улюбленця.

Отит

Отит Медіа - це запалення середнього вуха у котів, часто призводить до небезпечних ускладнень. Домашні тварини хворіють від отиту носія набагато частіше, ніж люди. Якщо кішка починала часто і інтенсивно дряпається вухо і похитаймо головою, ви можете підозрювати отит. Шкіра з внутрішньої сторони вуха виглядає роздратованою, почервонілою та edemat. Лікування повинно проходити негайно, інакше гнійний отит може розвиватися.

До відома! З гнійною формою захворювання з вуха вивільняється товста рідина темно -коричневого з неприємним запахом. Це захворювання болить кота сильний біль. У важких випадках може відбутися запалення лицьового нерва, потім ПЕТ дістає вухо, повіку або губу. Подальше запалення впливає на вестибулярний апарат та мозок. Через це кіт може померти або залишатися інвалідом.

Отит у котів може бути викликаний паразитами (особливо бліхами та кліщами), бактеріями, грибами, алергією, травмами та введенням у вухо. Гіпотермія також може спричинити отит. Тому, якщо кіт замерз або вдарив дощ, він повинен бути теплим і утримуватися в теплому приміщенні. Вода у вухах дуже небезпечна для домашнього улюбленця.

Діагностику та лікування отиту повинні бути проведені лише. Він призначить курс лікування багатьох препаратів. Хороший догляд за хворим вихованцем врятує його життя та здоров`я.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Otite від кота

Шкірні захворювання

Окрім дерматиту різного походження, існує багато інших шкірних захворювань котів. Паразити можуть викликати такі захворювання, як демодикоз, короста, екзема. Дерматомікоз та еозинофільна гранульома особливо поширені.

Дерматомікоз - група грибкових захворювань, які впливають на пальто та шкіру котів. Дерматомікоз включає різання лишайника. Вам потрібно ставитися суворо під наглядом ветеринара.

Еозинофільна гранульома впливає на губи та ротову порожнину. Хвороба проявляється у вигляді почервоніння, набряку та втрати вовни на місці ураження. Біль і свербіж рідко спостерігаються, але кіт часто може облизувати боліть місце. Ветеринарна діагностика хвороби та призначає лікування. Еозинофільна гранульома лікується тривалий час, але успішно і має сприятливий результат.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Шкірні захворювання лікуються тривалий час

Важливий! Іноді трапляється, що кіт облизує живіт до лисої голови. Причини цього лежать у сильному стресі, грибковій інфекції або шкірних паразитах. Якщо кіт дуже тикає і починає лисий, вам потрібно відвезти його до ветеринара.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Близькість на лапі з лишайником

Діагностичні заходи

Щоб правильно встановити причину, чому кішку облизає занадто часто, ветеринар проводить ряд діагностичних процедур. Для діагностики лишайників використовуйте деревну лампу. Після цього лікар займає вискоблювання з болячого місця та пошкоджених волосків. Потім на взятому зразку шкіри виготовляється посів на поживному середовищі. Крім того, кішку беруть з кішки для аналізу для інфекції. Усі процедури в комплексі допоможуть вам з’ясувати причину захворювання та вилікувати домашнього улюбленця від хвороби.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Котяча шерсть блищає дерев’яною лампою для діагностики лишай

Терапевтичні заходи

Негайно лікуйте будь -які шкіри, паразитичні або ендокринні захворювання. Термін та метод лікування залежить від причини, яка спричинила недугу. За допомогою алергії потрібно налаштувати дієту та видалити алерген. Лічайки лікують протигрибковими мазями та таблетками. При запальних та інфекційних захворюваннях призначається курс лікування антибіотиками та протизапальними препаратами. Незалежно від причин захворювання, лікування завжди займає тривалий час: від 3 тижнів до 2 місяців. Вам потрібно не тільки допомогти кішці зупинити свербіж, але й повністю усунути інфекцію.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Лікування призначається залежно від причини захворювання

Профілактичні дії

Грибкові та бактеріальні інфекції можна запобігти шляхом дотримання правил гігієни. Спеціальні препарати та лікування допоможуть захистити кішку від лишайника, дерматиту, отиту та інших захворювань. Для запобігання вам потрібно регулярно лікувати домашнього улюбленця з бліх, кліщів та грибів, а також мити миску та лоток з дезінфікуючими речовинами. Для котів купання зі спеціальним шампунем корисно для котів. Цю процедуру потрібно робити лише раз на рік.

Важливий! Після обробки кошеня блоком або грибами тварину не можна купати. Заборонено змочити місце, де застосовували ліки.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Кіт облизується, щоб допомогти собі

Санітарна обробка лотка та миски

Усі предмети, що належать до кішки, - це миска, лоток, іграшки тощо. - Потрібно регулярно мити та лікувати дезінфікуючими речовинами. Це захистить домашнього улюбленця від інфекційних, грибкових, вірусних та інших захворювань. Миску можна промивати звичайною посудомийною машиною. Зазвичай гриб не утворюється на кішковій мисці, найчастіше в лотку. Доцільно лікувати його з будь -яким протигрибковим спреєм від лишайника. Крім того, ви можете лікувати лоток з камфорним спиртом, який не тільки очищає та дезінфікує поверхню, але й усуває неприємний запах.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Миску і лоток потрібно регулярно промивати та дезінфікувати

Спеціальні продукти Flech

У магазинах домашніх тварин ви можете знайти багато коштів від бліх та інших зовнішніх паразитів. Вони виробляються у вигляді крапель на вікерах, спреї та нашийник. Доцільно обробити кішку з краплями на віях, це найефективніший інструмент. Кімнату можна розпорошити за допомогою бліх. Анти -блокуючий комір не дуже ефективний. Він не руйнує комах, а лише лякає. Комір можна поставити на кішку лише в тому випадку, якщо він нещодавно обробляється з бліх. Такі краплі з бліх, як леопард, фронтлайн, адвокат, інспектор, а також спрей болфо дуже ефективні.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

FLAIS Продукція

Антисептичне лікування з гриба

Щоб захистити кішку від лишайника, потрібно використовувати протигрибкові агенти. Багато з них застосовуються при лікуванні лишайників. Ці кошти виробляються у вигляді планшетів, спреїв, шампунів, крапель та мазі. Один з найефективніших продуктів гриба - краплі або розпилення Fungin. Ліки руйнує багато видів гриба. Краще використовувати дрес у вигляді крапель, щоб кішка не могла лизати ліки від себе і отруїти його з ним. Мазь ям захищає одночасно від грибів та кліщів. Це ліки дуже токсичне, тому ви не можете дозволити коту облизувати його.

Клотримазол можна приймати у вигляді таблеток всередині або у вигляді мазь зовні. Цей інструмент ефективно лікує різні типи лишайників та руйнує гриби та мікробів. Сандерм - мазь, яка лікує грибкові та бактеріальні інфекції та запалення.

Міконазол лікує лишайник у котів та людей. Ліки виробляються у вигляді таблеток, спреїв, мазі та гелів. Він підходить лише для лікування дорослих котів. Прийом припиняється, якщо немає поліпшень.

Важливий! Міконазол не може бути використаний у поєднанні з іншими протигрибковими препаратами.

Фукорицин є корисним протигрибковим засобом у вигляді крему або мазь. При тривалому вживанні це викликає алергію і перестає діяти.

Ви можете швидко вилікувати лишайника в кішці за допомогою гелю, вершків або розпилювача Термікон. Дуже ефективні протигрибкові препарати широкого спектру дії - екзодер, imaverol, lamizil. Вони також мають протизапальний ефект.

Кошеня потрібно обробляти лише такими продуктами з гриба, спеціально розробленими для немовлят, і містять невелику дозу токсичної речовини. Необхідно контролювати стан кота після обробки. На перших ознаках отруєння потрібно зв’язатися з ветеринаром.

Кіт постійно тикає: причини дивної поведінки

Протигрибковий засіб

Дуратний власник кішки буде здоровим і щасливим. Він повинен розуміти, чому коти лизають себе, і звертати увагу в часі, коли домашня тварина потребує допомоги. Своєчасне лікування захистить кішку від небезпечних захворювань.

Статии на тема
LiveInternet