Чау-чау (порода собак): опис, персонаж, скільки живе

Чау-ча вважається однією з найстаріших порід собак. Це чиста, не -сежирна різноманітність собак. Незважаючи на те, що тварини існували протягом багатьох століть, інтерес до них не зникає. Усі впізнають Чау-ча, коли зустрічаються на вулиці через її зовнішній вигляд: дуже густа, пухнаста вовна та язик незвичайного темно-синього кольору. Спочатку ця порода використовувалася лише для полювання та захисту будинку. Зараз собаки здебільшого вирощують як декоративні.

Цікаві факти про породу

Оскільки Чау-ча-це дуже давня порода, за весь період його існування було виявлено багато цікавих фактів:

 • У Стародавньому Китаї найкращі представники породи пішли до палацу до імператора. Один з китайських імператорів так любив цих тварин, що він займався їх розведенням, а на його суді було понад 100 домашніх тварин;
 • Через свою зовнішність тварини отримували інші назви: собака, що вистилає край неба, левна собака, китайського ведмедя. Один з можливих кольорів собак дійсно дуже схожий на кольори панди - китайського ведмедя. Ім`я можна вимовити як Чао Чао;
 • При народженні мова собаки - це стандартний рожевий колір, він темніє лише з часом, у дорослих стає темно -синім, майже чорним;
 • Не звикайте тварину спати в одній кімнаті з власником, оскільки собаки дуже хроплять уві сні. Спати поруч із ними надзвичайно важко;
 • Собака не гавкає не чітко, він часто хрипає, але це не робить цього без причини. Лише за умови дуже сильного роздратування це може зробити ривкові, короткі, гавкітні звуки;
 • Chao-chao-це собака, яка не вибирає стандартне вуличне сміття, але з задоволенням від оригінальних органічних відходів. Наприклад, його можна зменшити в коров`ячому гною або вивчити структуру мертвої тварини;
 • Перш ніж поїхати в туалет, Чау довго крутиться навколо вас. Неможливо відволікти його від цього процесу. Якщо людина пройде повз або керує твариною, яка цікавить собаку, вона буде відволікається, і їй знадобиться нове місце для завершення процесу, який розпочався.

Цікаві факти про породу

Чау-чау, подібно до панди

Коротка історія породи

Ця порода собак вперше з`явилася в Китаї більше 2000 років тому. Перші зображення собак, що нагадують Чау-чау, знаходяться на малюнках, які датуються 206. До н.Е. Це показник, який вже в ті часи люди живили любов і повагу до цих собак.

До відома! Першими представниками породи були сторожники, мисливці, допомагали оленячими пастушками і навіть використовувались як собаки для верхової їзди.

Оскільки Китай вже давно був ізольованою країною, перший чау-чау з`явився в Європі лише на початку XIX. Але вони дізналися про них трохи раніше, у 1781 році. З нот мандрівника m. Поло. Першою країною, яку принесли собаки, була Англія, де вони були дуже високо оцінені, після чого їх активне розповсюдження розпочалося по всій Європі, а потім у всьому світі. Одразу активна робота заводчиків почала вдосконалювати якості вовняного покриву Чау-чау та їх адаптації до нових умов. Офіційне визнання та визначення стандартів породи відбулося в 1905 році.

Зверніть увагу! Чистота породи зберігалася лише завдяки китайським ченцям, які займалися розведенням цих собак і проводили свій універсальний облік. Вони ретельно записували всю інформацію про генеалогію кожного представника породи.

Стандарт породи Chau-Cau

Спочатку порода має індивідуальні особливості, які враховуються під час оцінки собак чау-чау на виставках. Вони відповідають стандарту FCI № 205. Тварини повинні мати такі характеристики:

 • Висота самців у Вітерс 48-56 см, самки-46-51 см. Вага першого 25-32 кг, другий 20-27 кг;
 • Голова велика, з добре вираженим черепом, морда широка, займає близько 1/3 черепа, підборіддя добре виражається;
 • Середні очі, овальні, без виділення, темно. Чим темніше очі, тим краще, але у собак з яскравим кольором вовни легкі кольори прийнятні. Але сині, жовто-зелені, великі і круглі очі вважаються недоліком;
 • Вуха невеликі, широко розміщені, закруглені на кінчиках, завжди злегка нахилені вперед, що справляє враження, що собака нахмуриться;
 • Ніс великий, в тіні, що відповідає кольору вовни;
 • Губи, небо і язик завжди чорні та сині, ясна чорні. Світліші ясна іноді також дозволені;
 • Тіло потужне, шия велика, його об`єм приблизно рівний або перевищує об`єм голови, ребра добре виражені. Хвіст розташований високим, щільно сусіднім до спини;
 • І передні, і задні ноги відрізняються добре розвиненими м`язами, хода нагадує прогулянку по ходух, лапи округлили, невеликі, повні, хороша підтримка на пальцях.

Коротка історія породи

Чао-чао, переможець змагань

Відповідно до опису вовни, Чау-ча ділиться на 2 категорії:

 • Довгошерсто, характеризується густою, пишною, щільною лінією. Волосся в цьому випадку прямі. Гостре волосся шорстке, може бути різної довжини, підшерстя м`яке, пухнаста, добре виражена. Особливо багато вовни розташовано на шиї, вона утворює своєрідну гриву. Також багато волосся на задній частині стегнової частини. Присутність гриви не є принципово;
 • короткошарні (смафи), шерсть якої коротка, щільна, густа з прямими волосками. Зовнішні волоски прямі, м’які, пристосовуються до тіла, вони стоять вертикально.

Стандарт породи Chau-Cau

Довгошкірий чау-чау

Вовна може бути безперервною: червоний, чорний, синій, Zimt, білий, вершки. Це дозволено легше до частин хвоста та честі.

Будь -які відхилення від стандарту - це функція дискваліфікації. Такому собаці не можна дозволити змагати. Але навіть чау-чау стоїть, які навіть не відповідають стандартам, супутнику, партнером та фаворитом у всій родині.

Якості безпеки та охорони

Короткий тип породи

Важливий! Чау-ча-Біг собака. Карликові сорти виключені в цій породі.

Якості безпеки та охорони

З самого початку їхнього існування ці тварини були виховані точно для захисту та захисту території. Незважаючи на те, що вони виглядають досить мило і беззахисні, з правильною освітою в них усі якості, встановлені природою, прокинеться. Чау в будь -якому випадку захистить будинок та їх територію, але при належній підготовці вони можуть стати справжніми сторожами. Ці собаки сильні, з добре розвиненими м’язами та сильними щелепами, тому ви точно не повинні проникати в будинок, де живе китайський лев. Не тільки добре розроблені м’язи допомагають захистити його власника, але й не менш розвинений розум.

Характер та психологічний портрет

Важливо для заводчика знати, що характер Чау-ча є досить складним, і майже неможливо переосмислити домашнього улюбленця. Експерти кажуть, що ця порода включена в рейтинг найбільш впертих і схильних до домінування собак. Тому занадто м`які люди не повинні починати таку собаку, інакше вони самі будуть підпорядковані дорозі тварини, яка встановлює власні правила в будинку.

Зверніть увагу! Трафік потрібні представниками породи, починаючи з раннього віку. Вони повинні знати, хто є господарем у будинку. Але є також зворотна сторона монети. Китайські собаки дуже віддані власнику, ласкаві, терплячі, добре уживаються з дітьми та навіть іншими домашніми тваринами, за умови, що вони виростають у своїй компанії.

Незнайомці, які приходять до дому, тварина Афіорорі не любить, ставляться до них обережно і намагається їх ігнорувати. Перебуваючи в поганому настрої, собака може проявляти агресію для інших людей та котів. Тому під час прогулянки власник повинен бути надзвичайно обережним. Відданість своєму господареві безумовна, Чау-ча готова дати йому життя. Але команди не поспішають, хоча всі вони всі чудово зрозуміли.

Приймаючи рішення про придбання такого домашнього улюбленця, варто знати, що з будь -якою гордістю, авторитетом та самостійно, Чау нікуди не піде. Відповідно до персонажа, вибрано прізвисько вихованця. Його потрібно називати по імені якомога частіше, щоб він звик до нього і почав ще трохи довіряти власнику.

Характер та психологічний портрет

Чау-ча може ладити навіть з кошенят

Виховання та навчання собаки

Якщо процеси навчання та освіта цуценя Чау-чау розпочалися вчасно, то ці горді та китайські леви можуть бути м`якими, милими та ніжними. Потрібно почати з навчання основних команд, після того, як собака асимітує їх, настав час розпочати основний курс тренувань під керівництвом досвідченого обробника собак. Без фахівця, який повністю приручив, підлеглий та вчити тварин, це не спрацює. Чау не може бути побити або кричати на них, інакше вони приховують обурення і стануть агресивними і навіть більш неслухняними.

Важливий! Найголовніше в процесі навчання собаки - це показати, хто є господарем, який є головним і кому потрібно підкорятися. Ви не можете змусити собаку, боячись людини, вам потрібно досягти його поваги.

Виховання та навчання собаки

Chao-chao виконає будь-які команди на навчальному сайті, але лише якщо він захоче

Як і скільки ходити

Чау-чау-це собака, яка дуже любить свіже повітря, вона здатна активно відпочити з власником цілий день, якщо у нього така можливість. Взагалі для дорослого 2 прогулянки на день достатньо протягом 30 хвилин. Кожен. Чим довше час присвячений прогулянкам, тим приємніше і корисніше, це домашня тварина.

Важливий! Періодично тварина вимагає довших прогулянок, ніж зазвичай. Активні прогулянки на свіжому чистому повітрі - те, що потрібно для представників породи. Вони люблять грати і дуже гуляти.

Догляд за собаками та годування

Найбільша проблема - розчісувати. Особливо це стосується довгих русла сортів. Хмарно пилу, бруду та іноземних речовин не слід допускати в їх прекрасну вовну. Комплектування проводиться щонайменше 3 рази на тиждень, якщо можливо, процедуру слід проводити частіше.

Зверніть увагу! Під час линьки Чау-чау необхідно щодня розчісуватися.

Власників Смуфов з цього приводу пощастило. Коротко -ощадливі особи можна подряпати двічі на тиждень. Вовна буде виглядати добре, вона також зможе уникнути розвитку ряду шкірних захворювань. Щоб звикли до Чеки, вам потрібні найменші цуценята. Надалі ця процедура сприятиме зближенню власника та домашнього улюбленця.

Окрім регулярного розчісування, потрібні такі процедури для догляду за Чау-Чау:

 • Щомісячне купання. Позаплане проведення водних процедур є небажаним, але можливим у випадку сильного забруднення вовни. Сухий шампунь використовується для прання. Тварина висушена феном;
 • Щотижнева обробка вушних снарядів зі спеціальною рідиною, придбаною у ветеринарних магазинах;
 • Обробка очей від пилу та забруднення 1-2 рази на тиждень;
 • Регулярне чищення зубів за допомогою спеціальної щітки або кістки, призначеної для цієї мети;
 • Одягні кігті, коли вони ростуть. Цю процедуру краще довіряти фахівцям, оскільки тварина може легко травмуватися.

Чау-ча-годування-проста процедура. Для того, щоб домашня тварина була задоволена та здорова, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • годування суворо одночасно;
 • Цуценята дають їжу 5-6 разів на день, поступово переходячи до дорослого, дворазового режиму;
 • Їжа може бути будь -якою. Головне в тому, що він був збалансований і збагачений мінеральними та вітамінними комплексами.

Важливий! Не слід ставити занадто багато їжі в миску, оскільки Чау-чау, що проживає в квартирах з сидячим способом життя, як правило, ожиріння.

Як і скільки ходити

Чашка схильна до ожиріння, тому вам потрібно суворо контролювати дозування корму

Оптимальне харчування

Щенята слід відлучати поступово від грудного молока, в їжі, ферментованих молочних продуктів. Палиця, набирають вагу та розвиток м’язів допоможуть каші від рису, гречки та ячменю крупи. Овочі та фрукти підходять як природні джерела вітамінів. Найулюбленіша чау - яблука, малина, груші та банани.

Коли ви старієте, вам потрібно годувати цуценя рідше, але збільшувати кількість їжі. Поступово ви можете перейти на суху їжу. Діти можна просочити спочатку, поки вони не почнуть перемогти його самостійно. Сухі суміші слід вибирати якомога вище. Вони повністю збалансовані, і вони мають усі необхідні вітаміни та мінерали.

Основа натурального корму повинна бути м’ясом з низьким вмістом жиру. Його доповнюють:

 • гречка, рис, вівсяна каша, висушена житовим хлібом;
 • вітаміни та мінерали;
 • філе без кісток;
 • рослинні олії (соняшник, оливкова, лляна);
 • молочні продукти, сир.

Важливий! Щоденна швидкість подачі не повинна перевищувати 3 % від загальної ваги тварини.

Вибір цуценя та ціни ча-чау

Вибираючи цуценя, перш за все, вам потрібно зрозуміти, яку мету він придбаний: чи буде він брати участь у виставках та змаганнях, чи стане просто супутником, домашнім улюбленцем. У будь -якому випадку, варто придбати їх у розплідниках, від хороших заводчиків, які дають гарантії, що всі собаки собак містяться в хороших умовах, вони дбають про них і займаються своєю освітою.

Вибираючи домашнього улюбленця, потрібно перевірити тип вовни та її колір. Він змінюється, коли виростає скрізь, за винятком областей під очима, на морді та лапах. Шерсть повинна бути м’якою і густою, не повинно бути облисіння. Тіло сильне, майже квадратне. Лише за 2,5 місяці ви можете визначити правильність укусу, тримати хвіст і ходу до манера. Зовні не повинно бути проявів захворювань, всі обкладинки та слизові оболонки повинні бути чистими.

Важливий! Слід звертатися до матері щенят, її здоров`я оцінюється, вивчаються характеристики, паспорт та родовід.

Потрібно детальніше подивитися на персонажа, манеру поведінки дитини. Він не повинен проявляти агресію, боягузтво. Бажано, щоб він був зарозумілим, активним, але збалансованим і найбільше контактувати. Як домашня тварина, краще придбати суку, це спокійніше, м`якше, більш пов`язане з власником. Якщо немає бажання займатися селекційними собаками, це може бути стерилізований після першого народження. Для виставок самці є більш підходящими, вирощуванням великих, потужних, здатних повністю продемонструвати всі свої найкращі якості.

Догляд за собаками та годування

Цуценята Чау-чау

Під час розведення собак певна класифікація використовується за категоріями, на які залежить вартість цуценя:

 • Показати клас-найвищий. Такі домашні тварини в майбутньому, безумовно, стануть учасниками різних шоу та переможців змагань. Вони повинні включати всі переваги породи, недоліки виключені. Це коштуватиме таких цуценят найдорожчих - від 85 000 рублів. і вище;
 • Клас BRID залучає участь у виставках та змаганнях. Чау-чау, що потрапляють у цю категорію, оцінюються в 50-80 тисяч. потерти.;
 • Клас домашніх тварин, який дозволяє невідповідати стандартам, коштуватиме від 15 до 30 тисяч. потерти.*

Якщо тварина придбана лише як домашня тварина, ви можете шукати рекламу в Інтернеті, там будуть цуценята чашки-чау коштувати набагато дешевше. Але, придбавши таку людину, варто пам’ятати про природу та труднощі з навчанням. У селекціонерів цей процес починається в перші місяці, селекціонери -аматорські собаки часто нехтують цим.

Зверніть увагу! Окрім питання про те, скільки коштує домашня тварина, часто виникає питання про тривалість його життя. На жаль, Чау-ча не може бути віднесений до столітків. В середньому, вони проживають близько 12 років, з ідеальним доглядом, цей період може бути трохи продовжений.

Чау-ча-це складна собака, але з дивовижним персонажем. Він поєднує, здавалося б, несумісні якості. Повстання, самостійна, гордість, непокори, самооцінка поєднуються з відданістю власнику, ніжністю, добротою, прихильністю, любов’ю до дітей та високим інтелектом. З цією собакою це не завжди буде просто, але ви завжди можете бути впевнені у її власній безпеці, а також, що існує істота, готова дати життя вашому власнику.

*Ціни вказані на листопад 2019 року.

Статии на тема
LiveInternet