Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Добре встановлена ​​думка про те, що коти та коти є найбільш чистими домашніми тваринами, справді відповідає реальності. Однак це можна стверджувати лише лише в тому випадку, якщо вихованець не ходить на вулиці і має всі відповідні щеплення. В іншому випадку існує небезпека спіймати одне із захворювань нижче, і не має значення, чи є у домашніх тварин видимі ознаки захворювання чи ні.

Які захворювання передаються від кішки до людини

Кішки належать до категорії теплових, тому більшість причинних агентів хвороб котів можуть жити і їсти ресурси людського тіла і, відповідно, порушувати його роботу.

Які захворювання передаються від кішки до людини

Приймаючи кота додому, потрібно обстеження ветеринарним лікарем та щепленнями

Хвороба Аусі

Причинно -наслідковий засіб цього захворювання є смертельним для домашнього улюбленця. Зрозумійте, що вірус кішки людини можливий виключно, коли з’являється герпес. Природно, ви можете порівняти лише за станом тварини.

Збільшення слини, координаційні розлади та важкий свербіж є основними симптомами хвороби AUECI. Тварину можна врятувати лише вчасно, контактуючи з ветеринаром.

До відома! У більшості випадків коти не виживають.

Прості правила для тих, хто має кішку

Тварина стає агресивною, як і у сказ

Лишайник

Грибкові захворювання шкіри мають понад 10 підвидів, переданих людині. Тому наявність розчісуваного пальто або облисіння окремих ділянок далеко не всі ознаки інфекції від котів.

Варто ретельно вивчити шкіру самої тварини, наприклад, один із видів лишайника виражається яскраво -червоними плямами, а пальто продовжує рости. Джерела інфекції для домашнього улюбленця - це інші тварини, включаючи гризуни. Щодо людини в зоні ризику, людей похилого віку, дітей, вагітних жінок, людей з хронічними захворюваннями.

Профілактичні заходи

Ковзаючі лишайники в коті - інфекційне захворювання

Токсоплазмоз

У списку котячих захворювань, що передаються людині, найвідомішим є інфекція з паразитом токсоплазми. Цікаво, що самі тварини діють виключно як перевізник.

Токсоплазмоз - це захворювання котів, небезпечне для людини. По -перше, почервоніння очного яблука та запалення носових пазух може бути періодично виявлений, тоді як у селекціонера викликає паразит:

 • утруднене дихання;
 • запальні процеси слизової оболонки очей та лімфатичних вузлів;
 • шлунково -кишкові розлади;
 • температура, загальне нездужання;
 • Різка втрата ваги.

Спеціальна група ризику включає жінок на посаду, тому під час вагітності лікарі не рекомендують запускати домашніх тварин.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Наслідки для плоду при вплиді до паразиту токсоплазмозу

Зверніть увагу! Досвідчені заводчики ніколи не підключають нової кішки до старого, поки вони не перевірять його на токсоплазмоз. 90 % тварин на вулиці - носії цього паразита.

Сказ

Щороку вірус сказу займає 50 000 життів. Основними причинами цього є укус тварини та відсутність своєчасної допомоги. В основному, хвороба реєструється у тварин, які відвідують вулицю або в контакті з дикими гризунами в стінах будинку. Тобто кіт може заражатися сказом під час полювання на банальні миші.

Ви можете визначити сказ у кішці різкою зміною агресивної та ласкавої поведінки, а також частими судомами кінцівок. У тварин вірус невилічений.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Незалежно від того, хто кусає, кішка чи собака, вірус діє однаково

Важливий! Якщо слина такої кішки дісталася до шкіри або рани, вам потрібно терміново звернутися до лікарні. Вірус здатний вбити людину протягом 3 днів. Тільки профілактична вакцинація може захистити тварину від сказу.

Туберкульоз

Причинно -наслідковим агентом туберкульозу є палиця Коха. Вона може увійти в тіло кішки під час їжі молока, сирого м’яса або після контакту з хворою твариною.

Зрозумійте, що кішка підхопила палицю Коха, ви можете за наступними симптомами:

 • часті кашель і чхання;
 • млявість і апатія;
 • шлунково -кишкове порушення;
 • Запалення лімфатичних вузлів на шиї.

Для домашнього улюбленця це захворювання завжди закінчується смертю, і людина стикається з тривалим лікуванням.

Сальмонельоз

Також у списку, ніж ви можете заражатися від кота до людини, включає ще один популярний паразит. Сальмонела хворі майже всі вуличні кошенят. Отже, вибираючи нового фаворита з вулиці, слід переконатися, що він має:

 • нормальна температура тіла;
 • У носі і очах немає гнуха;
 • Немає дихання та шлунково -кишкових розладів.

В іншому випадку вам доведеться лікувати. Також кіт може заражатися, коли їдять відсутні тваринні продукти.

Зверніть увагу! При передачі сальмонели він відчує сильну сп’яніння на себе. За наявності серйозних хронічних захворювань можливий смертний результат.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Ви можете заражатися сальмонельозом незалежно, вживаючи продукти низької якості або приготування їжі в антисанітарних умовах

Хламідія

Все вищезазначене може заражатися прямим контактом з твариною, але є захворювання котів, переданих людині в повітрі крапельки. Серед них хламідії.

Кішки в основному беруть його в контакт із зараженим гризуном, і через кілька днів вони гинуть від набряку легенів або лептоспірозу.

Що стосується людини, хламідії часто плутають з пневмонією. Необхідні термінові госпіталізації та прийом антимікробних препаратів.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Основним симптомом хламідії у людини є поява пояса в очах

Гельмінтіаз та гельмінтичні вторгнення

У простих людей - глистів найпоширеніший варіант зараження людини від собак та котів. Останні заражаються на прогулянці або через їжу. Якщо вихованець почав різко схуднути, з’являлися блювота, шлунково -кишкові розлади та апетит зникли, діагноз спочатку повинен підтвердити ветеринару, після чого призначаються препарати, що прописуються, як тварини, так і всіх членів сім`ї.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Черви швидко ростуть в організмі, тому ви не можете тягнути під час лікування

Туларемія

Кліщі та гризуни діють як збудник, який приносить кота до кота бактерії, яка вражає лімфатичну систему в організм, викликає лихоманка та стоматит. Він також може заразити людське тіло тісним контактом з твариною.

Важливий! Хвороба досить рідкісна, і заплутати швидко набряклі лімфатичні вузли на шиї досить складно. Якщо ви знайдете тварину, вам слід терміново звертатися за медичною допомогою.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Як виглядає Tularemia

Короста

Найбільш нешкідливе захворювання у списку, яке лікарі також називають псевдором. Оскільки галочка, що спричиняє дерматоз, не є життєздатним для людського тіла і вмирає самостійно протягом декількох днів. Що не можна сказати про кішку, в якій хвороба проявляється у вигляді пухирів, лущення та нескінченного свербежу. Знадобиться допомога ветеринара.

Ехінококоз

Як і глистів, стрічки черв’яків (інша назва ехінококів) можна передавати з прямим контактом з твариною. Впливає на печінку та легені, провокуючи розвиток кіст.

До відома! У передових випадках паразити можуть призвести до деменції.

Токсокороз

Паразитарна хвороба. Причинно -наслідковий засіб (аскариди) міститься в слині тварини та калу. Основні симптоми:

 • лихоманка;
 • бронхіт;
 • пневмонія;
 • Збільшення слини.

Симптоми однакові. Кіт також може помічати постійні розряди з слізних залоз. Лікування - виключно ліки.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Якщо кішка постійно «плаче», це привід перевірити його на наявність Аскаріса

Лістеріоз

Інфекційне захворювання, характерне майже для всіх домашніх тварин. Кішки потрапляють у тіло лише після їжі носія (гризун, птахи). Також у морепродуктах можна знайти листів (збудник).

Симптоми характеризуються підвищенням температури та збільшенням лімфатичних вузлів. Щоб підтвердити діагноз, вам доведеться пройти ретельний обстеження як власника, так і кота.

Феліноз та Бартонелоз

Гризуни та птахи, з якими кіт може зв’язатися з хворобою, можуть передати хворобу. Останній збудник не становить жодної загрози, але у людини проявляється у вигляді сильної нагноєння шкіри, появи червоних бульбашок, лихоманки, пошкодження лімфатичної системи. Потрапляє в тіло через подряпини, залишені домашнім улюбленцем. Він лікується ліками.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Якщо подряпини не проходять тривалий час і не підходять, вам слід проконсультуватися з лікарем

Важливий! Після укусу або подряпини кота завжди потрібно промити раною, вживати мило та антисептики.

Дифилідаз

Інша назва - огірок. Кіт може захворіти, ковтаючи бліх або сливи. На ризик - діти, які тягнуть за себе рот після контакту з твариною.

Симптоми поширені: шлунково -кишкова розлад, млявість, посилення слині, втома, біль у животі. Тому потрібно глибоке обстеження.

Пастенський

Серйозне заразне захворювання, яке переноситься в рот 70 % вуличних котів. Після укусу стан може погіршитися протягом 2 днів, є симптоми риніту або фарингіту. Ви повинні лікувати важкі антибіотики. Існує ризик серцевої недостатності.

Гемабартонельоз (котяча анемія)

Хвороба характерна лише для котів, хоча було зафіксовано кілька випадків передачі людини. Тим не менш, ти не повинен боятися. Сам організм успішно бореться з інфекцією.

Зверніть увагу! Брати менше, ніж хвороба зазнає надзвичайно гострого. Кіт страждає від схуднення, блідості або жовті слизової оболонки, тахікардії тощо. Лікування представлене прийому антибіотиків. І сам причинний агент, як випливає з назви, ходить лише між котами.

Джерсиніоз (чума)

Інфекція чуми легко діагностувати завдяки характерним симптомам. Окрім загальної недуги, людина може виявляти безсоння, болі в м’язах, блювоту. Шкіра стає сухою, висип з’являється місцями.

Сам вірус передається шляхом інгаляції пилку або питної води з збудником. Людина вже заражена через мікроскопічні краплі слини, які тварина розкидається під час чування. Зрозумійте, що кішка має запальний процес, ви можете за допомогою надмірної спраги, набряку та шокового стану.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

З чумою тварина лежить нерухомо цілий день

Інфекція Campilobacter

Інфекція відбувається, коли в організм потрапляє в організм, який проводив гострий гастроентерит. Зазвичай молоді коти піддаються захворюванням, не старше 2 років. Причинний агент потрапляє в людський організм під час миття лотка.

Загалом, лише маленькі діти переносять хворобу. Дорослі та коти не потребують медичної допомоги.

Важливий! Характерні ознаки - блювота, висока температура, рідкий стілець з гною та слизом, різання болю в животі.

Прості правила для тих, хто має кішку

Більшість збудників не входитимуть у людський організм, якщо він дотримується основних правил гігієни:

 • Вимийте руки після контакту з твариною, їжею та туалетом;
 • Переконайтесь, що кішка не п`є з туалету;
 • Не дозволяйте домашньому улюбленцю лизати обличчя;
 • Не відпускайте кішку лягати спати;
 • Використовуйте заходи безпеки, якщо видно, що тварина має ознаки недуги.

Зверніть увагу! Потрібно спробувати захистити кішку від контакту з вуличними тваринами. Якщо вона виходить на вулицю, необхідно контролювати територію, де вихованець зазвичай ходить.

Як можна отримати інфекцію від кота для людини: симптоми захворювань

Кішки часто п`ють з туалету, деякі власники навіть не знають про це

Профілактичні заходи

Природно, це не означає, що вам потрібно постійно очікувати, що кіт принесе будь -яку хворобу в будинок. Краще спробувати більше уваги, щоб виплачувати дезінфекцію, своєчасну обробку тварин та особистої гігієни.

Дезінфекція та особиста гігієна

Лідери концентрації збудників - лоток для котів та посуд тварини. Їх дезінфекція, і вам потрібно приділити основну увагу. Не потрібно використовувати агресивну хімію. Досить мити їх щодня рідким милом і своєчасно змінити губку. Після цього це важливо і ретельно мити руки.

Зовнішні паразити

Сьогодні в будь -якому зоомагазині ви можете знайти вражаючий асортимент продуктів антипаразитного лікування:

 • краплі;
 • коміри;
 • розпилення;
 • шампуні;
 • ін`єкції та таблетки (метропірен, етофенпрінс тощо.).

Важливий! Влітку також варто піклуватися про обробку житла. У продажу є спеціальні продукти, які застосовуються до меблів та килимів.

Щорічна вакцинація

Починаючи з кота, потрібно отримати календар вакцинації у ветеринарній клініці. Щороку домашні тварини вакцинуються проти ринотрахеїту, касвірозу та панлакопенії. Однак ці захворювання не загрожують людині. Але з сказу варто регулярно щеплювати. Залежно від наявної вакцини, ін`єкція розміщується один раз на 1 або 3 роки.

Люди та коти мають багато поширених захворювань, з яких смертельно лише сказ. Решта захворювань трапляються без ускладнень і обробляються антибактеріальними агентами або антибіотиками. Єдине, важливо своєчасно зв’язатися з ветеринарною клінікою, де лікування також буде призначено для власника тварини.

Статии на тема
LiveInternet