Кошеня не п'є воду - варіанти, як звикнути домашнього улюбленця

З появою пухнастої грудочки в будинку, власники мають багато приємних турбот, пов’язаних із його змістом, розташуванням місця, гігієни. Окрім вибору їжі, новому члену сім`ї потрібен правильний режим води. Іноді трапляється, що кошеня не п`є воду. Важливо розібратися, чому це відбувається і як вирішити цю проблему.

Чому кошеня не п`є воду

Ось основні причини, через які домашня тварина відмовляється від рідини.

Чому кошеня не п`є воду

Усі кошенята повинні пити воду

Вік

Якщо тварину виховує кішка, то це навчить дитинчата з усіма необхідними навичками за особистим прикладом. Маленькі кошенят, нещодавно відлучені від матері -молока, не знають, як коліна. Власникам доведеться самостійно звикати їх до миски та лотка. Тому рекомендується відвезти домашнього улюбленця до будинку старше 2,5 місяців.

До відома! Іноді кошеня не п`є рідину під час зміни молочних зубів. Це відбувається через 3-5 місяців. Приголомшливий зуб викликає дискомфорт, боляче, що провокує небажання пити та їсти з блюдця.

Брудна чаша

Коти - це акуратні тварини, тому вони не терплять брудних страв. Тварина не виїде з миски, яка стоїть у невідповідному місці, біля туалету, погано промита або неприємна для запаху. Це змушує його шукати джерело вологи в іншому місці. Наприклад, кошеня може любити калюжу, вазами, акваріумом або краном із задоволенням.

Вам потрібно спостерігати за домашнім улюбленцем, можливо, він вибрав джерело рідини в іншому місці. Деякі кошенята пристосовувались до лизаючих крапель із раковини, мокрої завіси з ванної кімнати, з перехрестя у відкритому доступі.

Квалішні кошенята ніколи не будуть сіяти з миски, яка стоїть поруч із їжею. Вони вважають, що вода в ній не може бути чистою. Часто тварини відмовляються від рідини, якщо пияк знаходиться в галасливому місці. Вони інстинктивно відчувають тривогу та небезпеку.

Іноді кіт відлякує запахи хлору та заліза, які надходять з водопровідної води. Як рекомендується пити кошеня? Вихід буде використанням відфільтрованої або врегульованої рідини. Найкращий варіант - використання пляшків. Деякі коти п`ють виключно проточну воду. Вони інстинктивно відчувають, що він містить більше кисню. У цьому випадку власникам доведеться розщеплювати та встановлювати фільтри на крани.

Важливий! Очистіть пияка чистою водою додаванням дитячого мила. Продукція миття має специфічний запах, який відлякує тварину.

Яскравий колір миски

Коти люблять, коли вживання вживання має природний колір. Яскраві відтінки відштовхують тварину, і вона відмовляється використовувати рідину. Вихід буде керамічним пияком нейтрального кольору, крім того, таке судно не поглинає неприємних запахів і добре його миє.

Захворювання

Вчора активний кошеня п’є мало води сьогодні, що робити в цьому випадку? Важливо звернути увагу на його загальний стан. Якщо тварина стала млявою, апатичною, відмовляється не лише в питанні, але й з їжі, це сигналізує про наявність проблем зі здоров’ям.

Кошеня може відмовитись від рідини з розвитком таких захворювань:

 • Кази - це інфекція, яка відбувається у невивчених тварин. Домашні тварини, що живуть у приватному будинку або спілкуються з гризунами, заражаються. Одним із симптомів захворювання є повне відторгнення води. Є й інші ознаки: незвична поведінка, апатія, агресивність, зміна голосу. Молода тварина помирає протягом 5-7 днів;
 • Вірусний перитоніт розвивається у котів протягом 10 місяців. Інфекція відбувається перорально при годуванні або контакті з хворою твариною. Він проявляється лихоманкою, відмовою від пиття, збільшенням, задишкою;
 • Токсоплазмоз - це поширене захворювання в сім`ї котів. Інфекція відбувається при використанні сирого м`яса, контакт з хворими тваринами та гризунами. Майже всі пісочниці, що стоять на вулиці, заражаються токсоплазмами. Якщо вихованець вільно має вільний доступ до них, ймовірність його інфекції дуже висока. Токсоплазмоз проявляється підвищенням температури, задишкою, діареєю, виділенням з очей і носа, відмови від пити.

Кошеня може відмовитися від води в присутності запалення язиком і яснами, боляче йому ковтати.

Норма споживання кошеня води залежно від віку та ваги

Здуття живота у кошеня, що сигналізує про хворобу

Якщо з’являються симптоми, такі як блювота, діарея, порожнисті очі, сильно збільшена шлунок, температура, слід негайно зв’язатися з ветеринаром. Швидко розвивається зневоднення може призвести до смерті кішки.

Норма споживання кошеня води залежно від віку та ваги

Кількість рідини, необхідної для здоров`я дитини, обчислюється формулою: маса тіла (в грамах) x 0,03. В середньому кошеня потрібно пити 30-40 мл на 1 кг ваги. Ці норми є умовними і залежать від індивідуальних характеристик дитини.

Орієнтовна кількість води залежно від віку та ваги показана в таблиці.

Вік (місяці.)Вага (d)Вода (мл)
2750-125023-38
62400-390070-117
вісім3000-430090-130
124000-6000120-180

Записи від 1 до 4 з 4 записів

ПопереднійНаступний

Експерти радять контролювати режим пиття домашнього улюбленця та періодично вимірювати кількість нагріваної ним рідини. Для цього потрібно розмістити миску в кімнату і наприкінці дня вимірювати рівень рідини, враховуючи поправку щодо його випаровування.

Шкода від відсутності рідини

Як провести тест на зневоднення

Існує простий спосіб визначити, чи є зневоднення. Для цього вам потрібно схопити пальці на віях і зробити чергу на 180 °. Якщо шкіра швидко випрямляється, то все в порядку зі здоров’ям. Коли складка на шиї тривалий час пускається, у домашнього улюбленця не вистачає рідини. Це може вказувати на проблеми зі здоров’ям, розвиток серолітіазу.

До відома! Поїздка в туалет 2-4 рази на день-це норма у котів.

Власникам рекомендується відзначати, скільки разів на день кошеня їде в туалет. Ви можете перевірити процес сечовипускання в стані лотка.

Шкода від відсутності рідини

Якщо кошеня відмовляється від води, це може призвести до серйозних наслідків. Виникає заглиблений стан, смерть клітин. Через відсутність вологи, загусне крові, вона гірше накачує серцем, тканини отримують невеликою кількістю кисню. Вода забезпечує прийом поживних речовин у клітинах. Якщо кошеня п`є мало, то вітаміни та важливі мікроелементи, які надходять з їжі, не поглинаються.

Ось основні наслідки відсутності вологи в організмі.

 • камені в нирках. Відсутність рідини викликає високу концентрацію солей у сечі, яка закінчується втратою кристалів. Сеча стає концентрованою, розвивається уроолітіаз, що важко лікувати;
 • Погіршення стану та зовнішності. Тварина стає млявою, апатичною, втрачає грайливість та життєрадісність. Кошенят розвиваються повільніше і ростуть;
 • Проблеми з вовною. Вона втрачає шовковитість і блиск, стає сухим і тьмяним;
 • Вуса падають і розбиваються;
 • Порушення водного солі відбувається через потовщення лімфи.

Частотні коефіцієнти частоти

Кількість споживаної рідини залежить від багатьох факторів: типу корму, температури навколишнього середовища, індивідуальних характеристик ПЕТ, умов його вмісту.

Вміст вологи в раціоні тварини

Кошеня, що годує материнського молока, не потребує додаткової води. Волога корм, паста, тушкованість містять до 80 % рідини, цієї кількості достатньо для підтримки життя. Якщо власник годує домашнього улюбленця натуральними продуктами, то не дивно, що кішка мало п`є. Вона отримує вологу від молока, кефіру, яєць, овочів.

Окремі рекомендації стосуються котів, що живляться сухим кормом. Кількість необхідної рідини повинна перевищувати вагу гранул на 3 рази. Якщо кошеня їсть 50 г сухої їжі, йому знадобиться 150 мл рідини. Тільки підлягаючи цим рекомендаціям, концентрований корм не спричинить шкоди здоров’ю. З відсутністю рідини кошеня втрачає свою грайливість та рухливість.

Зверніть увагу! Коли харчування білкової їжі, кількість споживаної рідини збільшується. Вуглеводні вироби під час метаболізму розбиваються на воду, тому вихованець може не відчувати спраги. Корм Besoal зменшує споживання води для тварин.

Температурний режим навколишнього середовища

Сухе і тепле повітря викликає спрагу, тому в спеку кішка потрібно доповнити вологою. У холодний час потреби у воді падають.

Способи навчити воду

Не рекомендується насильно примушувати морду в миску. Такі дії злякані твариною, і він довго відмовляється закінчувати. Якщо кошеня взагалі не п`є воду, що робити в цьому випадку? Існує кілька способів навчити його.

Частотні коефіцієнти частоти

Ігри на свіжому повітрі спричинить спрагу

Активні ігри

Під час руху втрати рідини збільшуються. Пора поставити миску з водою у видатне місце. Ви можете звикнути пити воду по -іншому. Потрібно змочити ніс тварини краплям води або молока, це обов`язково почне лизати і пити.

Шприц без голки

Іноді всі методи навчання кошенят до миски не дають бажаного ефекту. У цьому випадку необхідно пити тварину обов`язково. Для цього використовується шприц без голки, з якою рідина виливається через щоку.

Способи навчити воду

Хороша миска повинна бути виготовлена ​​з кераміки, скла, нержавіючої сталі

Деякі власники додають рідину до їжі, яка живиться тварині.

Кілька хитрощів:

 • питний фонтанчик. Кошенят - це допитливі тварини, тому важливо їх зацікавити. Наприклад, розмістіть фонтан із капаючою водою у доступне місце. Цікавість змусить тварину піднятися, нюхати, опустити морду у воду. Такі пристрої додатково оснащені системою очищення та фільтрами;
 • Кілька мисок. Деякі кошенята не обіцяють, оскільки блюдце розташована занадто високою або низькою. Визначте, що саме вихованець, ви можете вибрати вибір. Для цього випивають напої різної форми та діаметра, розміщуються по всій кімнаті. Деякі з них розташовані на високій поверхні, наприклад, підвіконня, інші розміщені на підлозі;
 • Заміна випива. Якщо ємність занадто мала, кота незручно пити з нього. Вуса натирають на край судна і зігніть вниз. Зазначається, що багато тварин віддають перевагу широкому та помірно глибоким тарілкам, які нагадують озеро. Кольоровий пияк відволікає кошеня, він не завжди розуміє, що в мисці є вода. Скляні або керамічні страви допоможуть ПЕТ виявити джерело рідини;
 • добавки. Трохи молока або бульйон додається в чисту воду, запах їжі приверне тварину до пияків. Однак часто потрібно змінити його вміст, оскільки він швидко псується;
 • пропонувати рідину різних температур. Один кошенята, як прохолодна вода, інші насолоджуються лаку теплим;
 • Киньте кубик льоду або пару похвальних гранул у миску в миску. Постійна вода відштовхує тварину, а об`єкти, що крутяться в ній, прагнуть до гри. Однак залишати суху їжу тривалий час у мисці не рекомендується, оскільки це спричиняє пошкодження води.

Воду в пияці потрібно змінювати двічі на день.

Домашні тварини не рекомендуються давати кип`ячену воду, оскільки вона позбавлена ​​мінералів та кисню. Крім того, мікроби швидко помножуються в ньому. Кішкам заборонено споживати дистильовану та мінеральну воду. Рідина крана містить багато солей і провокує утворення каменів у нирках. Якщо кіт вважає за краще пити воду з крана, ви обов`язково повинні забезпечити її фільтром. Решта проблем не повинна виникати. Якщо вихованець не хоче пити, він не зробить цього, якщо його насильно засунуть у миску.

Статии на тема
LiveInternet